LIMITOWANE MEBLE POLAKÓW DLA IKEA [WIDEO]

WOJCIECH TRZCIONKA

WARSZAWA 25.3.2014

DESIGN RZECZY STYL ŻYCIA

Czwórka Polaków: Tomek Rygalik, Paweł Jasiewicz, Maja Ganszyniec i Krystian Kowalski stworzyli dwa meble do nowej kolekcji Ikea PS przeznaczonej dla współczesnych nomadów.

Do zaprojektowania nowej kolekcji PS Ikea wybrała zespół 14 młodych, dynamicznych dizajnerów z całego świata. Wśród nich znalazło się aż czterech Polaków, w tym Tomasz Rygalik, który zaprojektował stolik zintegrowany z lampą, oraz Paweł Jasiewicz, Maja Ganszyniec i Krystian Kowalski - autorzy sekretarzyka.

Ikea PS 2014 to limitowana kolekcja 51 mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, która powstała z myślą o hipsterach oraz osobach będących w ruchu, entuzjastów wielkomiejskiego stylu życia. Częsta zmiana miejsca zamieszkania czy wystroju wnętrza, dom o małej powierzchni, który musi spełniać kilka funkcji jednocześnie – to wyznaczniki dzisiejszych czasów. Kolekcja Ikea PS ma sprostać tym wyzwaniom, dopasowując się do zmieniających się potrzeb i warunków, w jakich żyjemy. Dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom, przystępnym cenom i wzornictwu, które porusza i pobudza do działania, każdy będzie mógł mieszkać niekonwencjonalnie, jak tylko chce i gdziekolwiek się przeprowadzi.

Stolik Tomka Rygalika to mebel hybrydowy, łączący kilka funkcji. Zapewnia wygodne, dobrze oświetlone miejsce do pracy czy czytania, a dodatkowo można łatwo naładować przy nim telefon i przechowywać czasopisma. Jest wystarczająco mocny, aby zapewnić oparcie, a jednocześnie tak lekki, aby można go było z łatwością przenosić. Doskonale sprawdzi się też jako stolik nocny.

Również sekretarzyk trójki polskich projektantów to bardzo funkcjonalny i mobilny mebel. Dostarcza dodatkowe miejsce do przechowywania oraz pracy nawet na bardzo małej powierzchni. Nie musi być przymocowywany do ściany, można go więc dowolnie przestawiać. Dzięki sekretarzykowi w domu można stworzyć małe biuro. Do wyboru jest sekretarzyk w kolorze białym lub pomarańczowym.

Kolekcja Ikea PS 2014 będzie dostępna w sklepach w Europie już od 1 kwietnia, jednak w Polsce zostanie wprowadzona do sprzedaży w maju ze względu na kwietniową inaugurację zupełnie nowego systemu mebli kuchennych METOD.


Paweł Jasiewicz, Maria Ganszyniec i Krystian Kowalski stworzyli sekretarzyk do kolekcji Ikea PS. fot. Materiały prasowe

Sekretarzyk trójki polskich projektantów to bardzo funkcjonalny i mobilny mebel. fot. Materiały prasowe

Stolik Tomka Rygalika to mebel hybrydowy, łączący kilka funkcji. fot. Materiały prasowe

Ławka, proj. Anna Efverlund. fot. Materiały prasowe

Fotel, proj. Ebba Strandmark. fot. Materiały prasowe

Dywan, proj. Margrethe Odgaard. fot. Materiały prasowe