Limitowana kolekcja Studia Ganszyniec dla IKEA

Studio Ganszyciec zaprojektowało dużą część najnowszej, limitowanej kolekcji ANVÄNDBAR dla IKEA. Wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów produkty kolekcji mają wspierać zrównoważony styl życia.

Już ponad rok projektujemy dla IKEA tworząc i współtworząc głównie kolekcje wizerunkowe. Pierwsze produkty powstałe w ramach limitowanej serii ANVÄNDBAR dostępne będą w sklepach na całym świecie od kwietnia 2016 – zdradza nam projektantka Maja Ganszyniec. I opowiada o swoich projektach:

Kiełkownik z terrakoty. Hodowane w domu kiełki są doskonałym źródłem witamin i składników odżywczych przez cały rok. Niewiele osób wie, ale lepiej rosną w ciemności. Dwupoziomowy kiełkownik wykonany jest z naturalnej gliny, która dzięki swojej porowatej strukturze równomiernie rozprowadza wilgoć. Zagłębiona przykrywka pozwala wstępnie namoczyć ziarna, a szkliwiony dolny pojemnik zbiera nadmiar wody po codziennym płukaniu. Materiały: czerwona surowa glina i szkliwiona kamionka.

ANVANDBAR_ikea_designalive - 8

Gliniane naczynia do pieczenia. Tradycja przygotowywania potraw w glinianych garnkach była znana już Rzymianom jak i rdzennym mieszkańcom Ameryki. Jest tak stara jak samo gotowanie. Naczynia z nieszkliwionej terrakoty pozwalają na przygotowanie potraw w zdrowszy sposób, przy użyciu mniejszej ilości tłuszczu. Przed włożeniem do piekarnika należy namoczyć je w wodzie, by jedzenie utrzymało naturalną wilgoć i stałą temperaturę w czasie pieczenia. Dostępne w dwóch rozmiarach: duży dla wielkiej pieczeni, mały gdy gotujesz dla siebie i może jeszcze kogoś.

ANVANDBAR_ikea_designalive - 27

Samopodlewające doniczki. Naturalna czerwona glina to tradycyjny, piękny i niezwykły materiał. Dzięki unikatowym właściwościom znajduje wiele zastosowań. Doniczki, które same podlewają rośliny pomogą Ci zadbać o zieleń w domu – wracając do korzeni. Naturalna terrakota absorbuje wodę zgromadzoną w pojemniku i równomiernie rozprowadza wilgoć. Dzięki czemu rośliny, a szczególnie zioła, mogą same zdecydować kiedy i ile wody im potrzeba.

ANVANDBAR_ikea_designalive - 1

Ławeczka z giętego drewna. Ta mała ławeczka z giętego drewna pozwala wprowadzić trochę ogrodu do wnętrza domu. Pojemnik za oparciem mieści mnóstwo roślin, a to poprawia jakość powietrza, którym oddychasz. Możesz również trzymać w nim swoje ulubione książki i magazyny w kuchni. Albo po prostu wprowadzić więcej zieleni do swojego domu, nawet jeśli jego przestrzeń jest ograniczona. Ława wykonana jest z litego drewna bukowego w starej, tradycyjnej technice gięcia.

ANVANDBAR_ikea_designalive - 2

The-Bird-4-3-1600-Gif

Miotła i szufelka
. Mieliśmy już dość plastiku w kuchni, więc nasza szufelka i miotła wykonane są z tradycyjnych i naturalnych materiałów: litego drewna, metalu i włókien roślinnych. Szufelka może stać na podłodze w trakcie użytkowania ale razem z miotłą składa się na płasko co ułatwia przechowywanie. Nawet w najwęższych zakamarkach kuchni.

ANVANDBAR_ikea_designalive - 9

Wiącej na: www.studioganszyniec.com

Clean-sweep-1-1-1600-Gif

ANVANDBAR_ikea_designalive - 15

ANVANDBAR_ikea_designalive - 13

ANVANDBAR_ikea_designalive - 24

ANVANDBAR_ikea_designalive - 26

ANVANDBAR_ikea_designalive - 5

ANVANDBAR_ikea_designalive - 4

ANVANDBAR_ikea_designalive - 11

Powiązane artykuły:

Gorseciki wróciły. W hołdzie dla przedwojennej architektury

Gorseciki wróciły!

Warszawa | 10 listopada 2020

Kolekcja zaprojektowana przez Maję Ganszyniec dla Ceramiki Paradyż

Skandynawski mariaż dla zabawy. IKEA i LEGO połączyły siły

mariaż dla zabawy

Warszawa | 28 sierpnia 2020

IKEA oraz LEGO połączyły siły tworząc wspólną kolekcję

IKEA otworzyła Dom Jutra, wyjątkowe miejsce inspirujące do zmian

Dom Jutra

Szczecin | 16 lipca 2020

IKEA otworzyła wyjątkowe miejsce inspirujące do zmian.