KREACJE Z NATURY. KONKURS, WARSZTATY, PERFORMANCE

DARIA LINERT

BARLINEK 10.4.2014

ARCHITEKTURA DESIGN WYDARZENIA

Wystartował projekt "Kreacje z natury", którego organizatorem jest marka Barlinek, producent drewnianych podłóg, w partnerstwie z "Design Alive". Oprócz konkursu dla projektantów i architektów wnętrz, obejmuje on także warsztaty rzemieślnicze oraz artystyczny performance. Wszystko po to, by na nowo poznać naturę drewna.

- W Barlinku pracujemy z drewnem od ponad 200 lat. Tutejsze tartaki i stolarnie produkowały niegdyś deski, krzesła, a nawet cyrkle i klamerki do bielizny. Dziś najbardziej dumni jesteśmy z deski barlineckiej, z której produkujemy warstwowe podłogi z najszlachetniejszych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego - mówi Dorota Karbowska, dyrektor marketingu firmy Barlinek. - Historia lubi zataczać krąg. Drewno to element tożsamości marki Barlinek. Zawdzięczamy mu bardzo wiele. Jego zapach, dotyk, struktura są niepowtarzalne w swej naturze. Dziś chcielibyśmy, aby poświęcić mu szczególną uwagę i wsłuchać się w to niewyczerpane źródło inspiracji. Naszymi doświadczeniami chcielibyśmy podzielić się z najlepszymi projektantami i architektami, by przedefiniować i zrozumieć naturę drewna od nowa. Dlatego Barlinek powołał Institute of Design, aby wraz z "Design Alive" zainaugurować projekt Kreacje z natury.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie nowego wzoru deski barlineckiej. Wstępne koncepcje należy zgłaszać do 6 czerwca br. poprzez stronę konkursową www.kreacjeznatury.pl. Osoby zakwalifikowane do II etapu konkursu wezmą udział w warsztatach rzemieślniczych w zakładach Barlinka.  Na złożenie końcowych projektów organizator czekał będzie do końca sierpnia br.

W konkursie przewidziano nagrody:
I miejsce: 10 000 zł oraz możliwość wdrożenia wzoru do produkcji
II miejsce: 5 000 zł
III miejsce: 2 000 zł

W jury konkursu znalazły się autorytety z dziedziny architektury, designu i biznesu m.in. architekt Przemo Łukasik (medusa group), architekt wnętrz Ada Pulvicki, projektant Szymon Hanczar (ASP Wrocław), projektantka wnętrz Agnieszka Stefańska oraz przedsiębiorca Michał Sołowow (Barlinek).

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się w październiku podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival.

Więcej na: www.kreacjeznatury.pl www.barlinek.com.pl