KOLEJNE RED DOTY DLA POLSKI

TEKST: ANGELIKA OGROCKA, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

ESSEN 28.8.2015

DESIGN WYDARZENIA

Kolejna dobra nowina! Biuro prasowe Design Zentrum Northein Westfalen poinformowało nas, że następne projekty z Polski otrzymały wyróżnienie Red Dot Award: Communication Design 2015.

Nagroda przyznawana jest od 60 lat. Tegoroczna edycja to 7 400 zgłoszeń z 53 krajów, 568 nagrodzonych w 17 kategoriach, w tym 81 w ramach Red Dot: Best of the Best. Wyróżnienie Red Dot Award: Communication Design 2015 powędrowało do dwóch realizacji z Polski.

Pierwszym nagrodzonym jest projekt marki salonów Portierge w kategorii Brand Design & Identity. - Założeniem było przeniesienie różnicy na grunt tożsamości wizualnej, tak by nieszablonowe myślenie odróżniające Portiege od konkurencji było widoczne już przy pierwszym kontakcie z marką - tłumaczy Grzegorz Derlukiewicz ze studia brandingowego Redkroft.

04_Portierge_1280

Druga nagroda powędrowała do Krakowa do studia MaMaFlo i firmy ES System za Calendar without printing. Za projekt odpowiedzialni byli: Jan Malkiewicz, Joanna Florczyk i Piotr Mazur. Koncepcja opiera się na użyciu światła i ciemności. Czerń i biel kartek jest rozmieszczona na przemian. Dzięki ciekawemu rozwiązaniu - wycięciu dat - uzyskano świetny efekt przypominający drukowane kalendarze, choć do produkcji tego nie wykorzystano żadnej techniki zadruku papieru.

09-01080-2015-13

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 5 listopada w berlińskim Konzerthaus.

Więcej na: www.red-dot.org, www.prowly.com