Wywiady wideo z najlepszymi grafikami w jednym miejscu!

Wykłady o historii designu, wywiady z warszawskimi projektantami oraz poradnik o szukaniu pracy za granicą – to tylko niektóre z tematów, jakie znajdziemy na platformie Polish Graphic Design Talks.

Na nowopowstałej platformie wideo z wykładami, wywiadami i webianariami poświęconej projektowaniu skupiono się na trzech zakresach tematycznych:

• Praca dla projektantów – wywiady poświęcone życiu i pracy za granicą. Dostępne jest już nagranie wywiadu z Borysem Kosmynką (Neville Brody Associates) o pracy w Wielkiej Brytanii. Niebawem rozmowa z Agatą Endo Nowicką o życiu w Nowym Jorku.

• Historia designu – wykłady poświęcone historii polskiej grafiki użytkowej. Dostępne są między innymi wykłady Patryka Hardzieja o Karolu Śliwce, Mateusza Machalskiego o kroju Bona Nova czy Piotra Rypsona o Mieczysławie Bermanie.

• Warszawski design – seria wywiadów prezentujących scenę warszawskiego designu graficznego, rozmowy m.in. z Anią Światłowską, Zosią Dzierżawską czy Grzegorzem Derlukiewiczem ze studia Redkroft.

Dostęp do większości wykładów i wywiadów Polish Graphic Design Talks jest bezpłatny.

Więcej na: www.polishgraphicdesign.uscreen.io

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Druga para oczu

Druga para oczu

Gdańsk | 30 kwietnia 2023

Ada Zielińska i Patryk Hardziej mieszkają tak, jak projektują: z optymizmem

Graficy i ilustratorzy, których prace warto znać

Miej ich na oku

Warszawa | 21 listopada 2020

Oto graficy i ilustratorzy, których prace warto znać