KARTELL: ARMCHAIR 4801 POWRACA I TO W PLASTIKOWYM WYDANIU

MM

27.4.2011

RZECZY

Legendarny fotel Armchair 4801 powraca w tym sezonie - a wszystko za sprawą firmy Kartell, która nawiązując do słynnego pierwowzoru wyprodukowała jego uwspółcześnioną wersję.

Ten fotel, zaprojektowany pierwotnie w latach 60. jest jedną z ikon światowego designu: jego egzemplarze znajdują się w wielu galeriach poświęconych wzornictwu, a istniejące jeszcze wśród indywidualnych użytkowników fotele osiągają na internetowych aukcjach gigantyczne ceny.

Pierwowzór stworzył włoski projektant Joe Cesare Colombo, i już w latach 60. jego fotel stał się przebojem. Była to zarazem pierwsza realizacja Colombo dla firmy Kartell. Pierwszy Armchair 4801 był wykonany ze sklejki, tworzyły go trzy połączone ze sobą elementy. W kilku kolejnych projektach Colombo nawiązywał do tej idei. Armchair 4801 produkowano w latach 1964-1970.

Po 50 latach Kartell postanowił złożyć hołd wynalazkowi Colombo. - Fotel przez niego stworzony jest autentycznym symbolem sztuki projektowania w latach 60. - informuje producent.

Nowa wersja Armchair 4801 nie powstała jednak ze sklejki. Firma postanowiła zastosować współczesne technologie przemysłowe, i sięgnęła po przezroczyste tworzywo sztuczne, dzięki któremu odwzorowuje falistą konstrukcję fotela. W sprzedaży pojawi się również w kolorze czarnym.

Więcej: www.kartell.com

Legendarny fotel Armchair 4801 powraca w tym sezonie. fot. Materiały prasowe

Pierwowzór stworzył włoski projektant Joe Cesare Colombo, i już w latach 60. jego fotel stał się przebojem. fot. Materiały prasowe

Nowa wersja Armchair 4801 powstała z tworzywa sztucznego. fot. Materiały prasowe