Manipulacja światłem

Prosty, rygorystyczny design uzupełniony zabawny detalem sprawił, że lampa Ettorino T  marki Catellani & Smith niemal od razu zyskała status ikonicznej.

Projekt sygnowany przez Enza Catellaniego dostępny jest teraz w minimalistycznej czerni lub bieli lub w wersji łączącej intensywne kolory podstawowe: niebieski, żółty i czerwony. Funkcjonalne oświetlenie biurka zapewnia przegubowa oprawa, która mimo rygorystycznej konstrukcji daje możliwość swobodnego przesuwania i obracania lampą.  Innowacyjny system oświetlenia używany w kinach dopełnia zabawny akcent – niewielka czerwona sylwetka tańczącej postaci.

Założona w 1989 roku, przez Enza Catellaniego, marka Catellani & Smith jest synonimem jakości w branży oświetleniowej.

Rzemieślnicze know-how i designerskie tradycje łączy z oryginalnością i innowacją, co owocuje niepowtarzalnymi dziełami, które doceniono na całym świecie.

Z włoską marką wiąże się również zabawna opowieść. W pierwszej promocyjnej broszurze, którą wypuszczono tuż po zainaugurowaniu jej obecności na rynku, historię Catellani & Smith poznajemy przez pryzmat losów jej założycieli: włoskiego kowala Carlo Catellaniego i angielskiego architekta Logana Smitha. Obaj panowie mieli spełniać marzenie o produkcji w sielankowej atmosferze, pozbawionej presji generowania zysków.

W rzeczywistości historia była fikcją, która, zanim wyszła na jaw, zdążyła przysporzyć marce niemałej popularności. W rzeczywistości Enzo Catellani jest jedynym właścicielem i projektantem marki, Carlo jest jego ojcem a Logan Smith – ulubionym koniem.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Człowiek ikona. Ettore Sottsass to jedna z najbardziej wpływowych figur XX-wiecznej sceny designu

Człowiek ikona

Mediolan | 8 grudnia 2020

Ettore Sottsass to jedna z najbardziej wpływowych figur sceny designu