Król surrealizmu w odświeżonej ikonie od Gufram

Włoska marka Gufram jest dobrze znana ze swojego niestandardowego, nieco zadziornego podejścia do projektowania. Działając od 1952 roku zrewolucjonizowała historię designu a jej ikoniczne projekty są częścią stałych kolekcji w najważniejszych muzeach na świecie m.in. MoMa, Metropolitan i Pompidou. W ostatnich dniach Gufram powróciło z odświeżoną wersją jednej ze swoich ikon – fotelem MAgriTTA.

Przypominające rzeźbę siedzisko to pochodzące z 1970 roku dzieło włosko-chilijskiego architekta, malarza i projektanta Sebastiàna Matta (1911–2002). 

Projekt powstał na cześć jednego z najsłynniejszych twórców surrealizmu, René’go Magritte’a. To właśnie z jego twórczości została zaczerpnięta forma czarnego melonika i jabłka, jednych z najbardziej charakterystycznych symboli pojawiających się w działach artysty. Nazwa fotela, MAgriTTA, stanowi połączenie nazwiska Matty i Magritte’a. 

Gufram odświeża projekt rozwijając go o dwie nowe linie kolorystyczne, MAgriTTA Jaune (żółte jabłko) and MAgriTTA Rouge (czerwone jabłko). Owoc stanowiący bazę fotela wykonany jest z miękkiej poliuretanowej pianki i tapicerowany wełną bouclé. 

Więcej na: www.gufram.it

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Design radyklany

Design radyklany

Nowy Jork | 16 grudnia 2021

Nowojorska galeria na nowo zinterpretowała 30 ikonicznych dzieł z lat 60. i 70.