GALERIA ORNAMENT. MIEJSCE PEŁNE DESIGNU I SZTUKI

ZDJĘCIA: BUDZIK STUDIO

WARSZAWA 11.10.2019

DESIGN MIEJSCA

W otoczeniu przedwojennych kamienic na warszawskim Starym Mokotowie powstało miejsce dla wielbicieli architektury, sztuki i designu

Galeria Ornament to przestrzeń stworzona przez architekt Annę Koszelę-Krawczyk. Projektantka postanowiła połączyć swoją pracownię z miejscem, które będzie nas na co dzień inspirować – wypełnione dziełami sztuki, pięknymi przedmiotami i roślinami. Przechodniów z ulicy zaprasza osłonięta starą kratą witryna, na której prezentowane są starannie wybrane detale.

GaleriaOrnament_DesignAlive - 3

- Galeria Ornament to projekt niedokończony, który będzie ewoluował i rozwijał razem ze mną. Odwiedzając targi i galerie sztuki, wciąż odkrywam nowe, warte uwagi projekty… Zamierzam się nimi dzielić i regularnie zmieniać ekspozycję, bawić się nią, inspirować. To miejsce dedykowane wszystkim, którzy cenią to, co niepowtarzalne i szukają unikatowych przedmiotów, które wniosą nową jakość do ich wnętrz – wyjaśnia właścicielka Galerii Ornament, Anna Koszela-Krawczyk.

We wnętrzu Galerii Ornament widoczna jest różnorodność stylów. Projekt koresponduje z architekturą budynku, podkreśla jego charakter. Architektka chciała wydobyć piękno tego miejsca - stąd decyzja o pozostawieniu na ziemi surowego lastrico i ukłon w stronę stylu vintage - na szczególną uwagę zasługuje zabytkowa kuchnia, sprowadzona z Francji. Wakacyjny klimat wprowadzają z kolei umieszczone pod sufitem, drewniane wiatraki, zielone rośliny i figurki rajskich ptaków. Dzięki zastosowaniu różnych kolorów ścian, przestrzeń podzielono na dwie strefy - ekspozycję utrzymaną w ciepłym Living Coral i miejsce spotkań, w którym króluje przyjemny nieco chłodny błękit.

GaleriaOrnament_DesignAlive - 1

GaleriaOrnament_DesignAlive - 10

GaleriaOrnament_DesignAlive - 9

GaleriaOrnament_DesignAlive - 8

GaleriaOrnament_DesignAlive - 7

GaleriaOrnament_DesignAlive - 6

GaleriaOrnament_DesignAlive - 5

GaleriaOrnament_DesignAlive - 4

GaleriaOrnament_DesignAlive - 2