FIŃSKIE WZORY W PRZESTWORZACH

MAC

HELSINKI 20.11.2012

DESIGN RZECZY STYL ŻYCIA

Już od wiosny przyszłego roku podróżni korzystający z linii obsługiwanych przez Finnair na własnej skórze przekonają się, jaka siła może drzemać w fińskim wzornictwie. Linie lotnicze nawiązały współpracę z marką Marimekko, specjalizującej się w produkcji odzieży i artykułach gospodarstwa domowego.

Teraz obie znane fińskie marki "zwarły szeregi" i wspólnie zadbają o to, by podróżowanie było nie tylko komfortowe, lecz również odbywało się w otoczeniu rodzimych projektów. - Linie Finnair od dawna przywiązują dużą wagę do wzornictwa, a dzięki tej współpracy możemy uwzględnić design w naszych usługach w zupełnie nowy sposób. Pragniemy być liniami lotniczymi kojarzonymi z dobrym designem oraz zapewnić naszym klientom wyjątkowe wrażenia, oddziałując na wszystkie pięć zmysłów. Samoloty Finnair staną się mobilnymi ambasadorami ponadczasowego fińskiego wzornictwa i kreatywności, zapewniając naszym klientom wyjątkowe doznania podczas lotów - mówi Mika Vehviläinen, prezes Finnair.

Od wiosny 2013 roku wnętrza samolotów Finnair zostaną wyposażone we wzory, powstałe na specjalne zamówienie w Marimekko. Pojawią się zarówno na zastawach stołowych, jak i materiałach tekstylnych (np. kocach). - Mamy nadzieję, że latające po niebie sympatyczne maki Unikko oraz inne klasyczne wzory Marimekko wykorzystywane na pokładzie samolotów sprawią radość ludziom na całym świecie - dodaje Mika Ihamuotila, prezes Marimekko.

Cała kolekcja pod nazwą Marimekko for Finnair powstała z inspiracji pejzażem Finlandii, jaki możemy oglądać z lecącego samolotu. Stąd wśród barw dominują stonowane niebieskości, zielenie i jasne szarości, przywodzące na myśl fińskie jeziora i zachwycające krajobrazy. Wzory zostały opracowane przez projektantkę marki Marimekko, Aino-Maiję Isolę.

Ponadto dwa samoloty dalekiego zasięgu linii Finnair zostaną pomalowane według projektu opierającego się na wzorach Marimekko. Obecnie Airbus A340, ozdobiony znanym kwiatowym wzorem Unikko z 1964 roku autorstwa Maiji Isoli, podróżuje pomiędzy Helsinkami i miastami w Azji. Wiosną przyszłego roku dołączy do niego kolejny samolot w barwach Marimekko.

Podczas trzyletniej współpracy ekskluzywna kolekcja produktów Marimekko będzie również dostępna dla klientów Finnair w ramach oferty prezentowanej podczas lotów oraz w sklepie Finnair Plus Shop.

Więcej: www.finnair.com, www.marimekko.com

Marimekko for Finnair - wspólny projekt dwóch fińskich marek. fot. Materiały prasowe

Dwa samoloty dalekiego zasięgu linii Finnair zostaną pomalowane według projektu opierającego się na wzorach Marimekko. fot. Materiały prasowe

Od wiosny 2013 roku wnętrza samolotów Finnair zostaną wyposażone we wzory, powstałe na specjalne zamówienie w Marimekko. fot. Materiały prasowe