FABRYKA JAK NOWA

MARCIN MOŃKA

GŁUCHOŁAZY 19.5.2014

DESIGN MIEJSCA

Schattdecor to nie tylko jeden z liderów produkcji papierów dekoracyjnych oraz folii preimpregnat do uszlachetniania powierzchni płyt drewnopochodnych. To także firma, która w swoich inwestycjach stawia mocno na rewitalizację.

Firma posiadająca zakłady na całym świecie jest również od kilkunastu lat obecna w Polsce. Obecnie prowadzi dwa zakłady - w Tarnowie Podgórnym w Wielkopolsce oraz w Głuchołazach na Opolszczyźnie. Niedawno mieliśmy okazję odwiedzić tą drugą fabrykę - firma nie tylko chciała pokazać najnowsze urządzenia i zaprezentować efekt rozbudowy zakładu, ale także zaprosiła na konferencję ekologiczną, gdzie zaprezentowała rozwiązania technologiczne związane z redukcją emisji i ograniczeniem ilości odpadów i ich ponownym wykorzystaniem.

Niemieckie zakłady Prismadecor, a obecnie Schattdecor są w Głuchołazach od lat 90., gdy przejęły część terenu i budynków od miejscowych zakładów papierniczych. Od tego czasu z regularnością przeprowadziła tam gruntowne prace renowacyjne, wybudowała nowe obiekty (w tym m.in. nową halę produkcyjno-magazynową), zachowując jednak historyczny stan budynków.

Dziś Schattdecor to firma dysponująca niezbędną  powierzchnią produkcyjną, magazynową i biurową, by wciąż się rozwijać. Obecnie oddział w Głuchołazach zatrudnia ok. 200 osób. Zrewitalizowane i rozbudowane obiekty w Głuchołazach nie są jednak twierdzą. - Trzeba lubić ludzi - deklaruje Roland Auer, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu całej grupy Schattdecor. To dlatego firma od czasu do czasu zaprasza do swojej siedziby mieszkańców miasta, by mogli bliżej przyjrzeć się zakładowi.

Podczas niedawnych uroczystości związanych z otwarciem nowych inwestycji udział wzięło  ponad  300 klientów, dostawców, innych partnerów  biznesowych, a  podczas Dni  Drzwi Otwartych  odwiedziło  firmę  ponad  2500 osób.

Inwestycje - zlokalizowane na obszarze obejmującym ok. 4,5 ha,  objęły  budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej, rozbudowę linii produkcyjnej (montaż maszyny lakierniczej PML7  oraz przewijarek), montaż systemów RTO i instalacji do produkcji lakieru. Łączny koszt inwestycji  to ponad 100 mln zł.

Więcej: www.schattdecor.de/pl/