ENERGOOSZCZĘDNY ŻYRANDOL TOMA DIXONA

MAC19.10.2011

RZECZY

Tegoroczny projekt Toma Dixona - Bulb Chandelier trafił już do sprzedaży. Wcześniej projekt był prezentowany na wielu festiwalach i został bardzo ciepło przyjęty.

Tom Dixon (ur. 1959) to jedna z najbardziej znanych postaci światowego wzornictwa. Pochodzi z Tunezji, jednak w wieku czterech lat przybył do Wielkiej Brytanii. Jego projekty dla wielu marek (przede wszystkim dla włoskiej Capellini), są cenione na całym świecie. Projektuje meble, oświetlenie ale także hotele czy przestrzeń publiczną. Tom Dixon nie kończył jednak żadnej specjalistycznej szkoły uczące projektowania. Podobno projektowaniem zainteresował się w chwili, gdy musiał naprawić swój zepsuty motocykl.

Nowy żyrandol Dixona ma stalową ramę, w której zostały umieszczone duże energooszczędne żarówki. W zależności od modelu żyrandola, który nas interesuje oraz od strumienia światła, które potrzebujemy do codziennej aktywności, możemy dowolnie wybierać liczbę żarówek. Projekt Dixona powstał m.in. jako odpowiedź na wycofanie z użycia starych modeli żarówek, pobierających znaczną ilość energii.

Do produkcji Bulb Chandelier wykorzystano szkło, chrom oraz stal. Żyrandol pojawił się w sprzedaży w dwóch podstawowych modelach: Bulb Chandelier Wide, Bulb Chandelier Long i Bulb Chandelier Round. Jest dostępny w trzech kształtach, którego konstrukcje w zależności od potrzeb mogą pomieścić od 12 do 21 żarówek.

W zależności od modelu za nowe żyrandole Dixona zapłacimy 2-5 tys. euro.

Więcej: www.tomdixon.net


Bulb Chandelier Round - nowy żyrandol Dixona ma stalową ramę, w której zostały umieszczone duże energooszczędne żarówki. fot. Materiały prasowe

Bulb Chandelier Long. fot. Materiały prasowe

Bulb Chandelier Wide. fot. Materiały prasowe