DORNBRACHT I CYFROWA ŁAZIENKA

MAK

ISERLOHN 26.4.2013

DESIGN RZECZY STYL ŻYCIA

Znany niemiecki producent armatury oraz wyposażenia do łazienek i kuchni prezentuje nową technologię, która łączy ze sobą komponenty w łazience, zapewniając wygodę i indywidualizację ich zastosowania.

Nowy system nazywa się Smart Water i wykorzystuje możliwości cyfryzacji w łazience. Jego podstawą są Smart Tools, dzięki którym użytkownik na nowo może zdefiniować komfort, bezpieczeństwo i wrażenia w łazience czy kuchni. Pomocne okazują się więc dwa pokrętła, które pozwalają jednym ruchem dłoni ustawić dokładną temperaturę i ilość wody, natomiast na czytelnym wyświetlaczu można odczytać przydatne ustawienia domyślne oraz pomocne funkcje do codziennych zastosowań.

Co więcej, układ elementów obsługowych uległ decentralizacji, stąd elastycznie i przede wszystkim oddzielnie można instalować elementy obsługowe oraz wylot wody. Przy pomocy Smart Tools można też regulować złożone choreografie z licznymi dyszami. A zminimalizowana i zarazem uniwersalna forma sprawia, że urządzenia komponują się z różnorodnym wzornictwem i innymi seriami produktów.
Firma stawia także na prostotę: zamiast skomplikowanych struktur menu w Smart tools mamy do czynienia z intuicyjnym i logicznym zastosowaniem, zgodnie z zasadą Smart Water - "Hot, cold, click". - Łazienka staje się cyfrowa. Smart Tools już dziś stanowią podstawę dla łazienki i kuchni przyszłości - tłumaczy Andreas Dornbracht, prezes firmy.

Koncepcja została opracowana przez Dornbracht we współpracy z Sieger Design, Square one i Meiré und Meiré.

Nowa rozwiązanie pojawi się w połowie tego roku.

Więcej: www.dornbracht.com

System Smart Water. fot. Materiały prasowe

Podstawą systemu są Smart Tools. fot. Materialy prasowe

Urządzenia mogą się komponować z różnorodnym wzornictwem i innymi seriami produktów. fot. Materiały prasowe