DOM W RADOŚCI. PRZYTULNOŚĆ W STYLU MID-CENTURY

DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: PION STUDIO

WARSZAWA 25.5.2020

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Specjalistka od projektów niepowtarzalnych, umiejętnie żonglująca ikonami, vintage, sztuką i nonszalanckimi bibelotami, projektantka i właścicielka studia Colombe Design - Marta Chrapka - zaprojektowała wnętrza położonego w lesie, otoczonego pięknym ogrodem domu w Radości.

Głównym założeniem projektowym było nadanie wnętrzu oszczędnej formy stylu mid-century, umożliwiającej uniwersalne połączenie współczesnej bryły z potrzebą uzyskania klimatu dawnych wnętrz. Zadanie było proste: miało być przytulnie. Białe ściany i dużo drewna, wszystko przyjazne środowisku, w ciepłej kolorystyce. Ważne było zachowanie dużych, otwartych przestrzeni, w takich bowiem domownicy czują się najlepiej.

Meble w większości należały do właścicieli - poddane zostały niewielkiej renowacji lub wymianie tapicerki. Kuchnia zainspirowana była stylem japońskim (przeszklenia w ramach), połączonym z mid-century (forniry) i domieszką klasyki (wyspa w kolorze „setting plaster” Farrow and Ball).

Oświetlenie w głównej mierze to produkty Ay illuminate – charakteryzują się surowymi formami i naturalnymi materiałami wpisanymi w nurt wabi-sabi, który inspiruje właścicielkę. Jej zdobycz stanowią również kilimy (produkty firmy BFGR), a plakaty i obrazy to głównie pamiątki z podróży. 

W sypialni głównej, za ścianą z wezgłowiem, ukryto schody prowadzące na poddasze - mieści się tam pracownia gospodarzy: artystów, którzy pracują w domu. Latem całe życie przenosi się do ogrodu, a w deszczowe dni - do wolno stojącej oranżerii.

Więcej na: www.colombe.pl