DOM ARTYSTY

WŁOCHY 22.11.2019

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Sztuka, historyczna rezydencja i słoneczne południe Włoch. Lorenzo Vitturi i Eligo Studio realizują wspólny projekt dla Airbnb

Civitacampomarano to wioska na zboczu wzgórza w południowych Włoszech, która ma zaledwie 386 mieszkańców. W ostatnich latach stała się znana dzięki wielu inicjatywom z dziedziny street artu, które ożywiły miasteczko, jego budynki i przestrzeń publiczną. Tutaj znajduje się również Casa Cuoco – historyczna rezydencja, która na przełomie XVIII i XIX wieku była siedzibą włoskiego polityka Vincenzo Cuoco. Teraz, za sprawą współpracy Airbnb z artystą Lorenzo Vitturi i Eligo Studio, obiekt zyska całkowicie nowe oblicze.

Lorenzo Vitturi zainspirowany wioską i otaczającym ją krajobrazem, zaproponował stworzenie tryptyku fotograficznego, który stał się główną dekoracją domu. Łącząc fotografię z rzeźbą, wykorzystując materiał, formę i kolor, Vitturi tworzy archaiczne totemy. Zestawiając porzucone elementy znalezione w okolicach miasteczka, fotografuje je i zmienia w postprodukcji. Rezultatem jest dzieło sztuki mocno wynikające z samego miejsca, nawiązujące do regionu i historii samej Casa Cuoco.

Za projekt architektoniczny odpowiedzialne było Eligo Studio, które z dużym szacunkiem do artystycznych działań Vitturigo, wprowadza wiele elementów współczesnego designu takich marek jak: Foscarini, Moroso, Smeg, Vitra, Bitossi Home, Caparol czy też Diesel Living.

Casa Cuoco będzie można rezerwować na Airbnb już od stycznia 2020 roku.

Airbnb_designalive - 1

Airbnb_designalive - 2

Airbnb_designalive - 3

Airbnb_designalive - 4

Airbnb_designalive - 5

Airbnb_designalive - 6

Airbnb_designalive - 7

Airbnb_designalive - 8

Airbnb_designalive - 9

Airbnb_designalive - 10