COUPE: KRZESŁO DO UBRANIA

MM

16.2.2012

RZECZY

Niemieckie studio Läufer + Keichel postanowiło odmienić nieco nasze spojrzenie na krzesła jako coś gotowego raz na zawsze. Niedawno stworzyło krzesła, które się "ubiera", a specjalna odzież jest wcześniej drukowana w technologii 3D.

A wszystko wydarzyło się na życzenie szwedzkiej marki Offecct, która podobnie jak i niemieccy projektanci postanowiło tworzyć przedmioty codziennego użytku "z ludzką twarzą". Taką twarz w zamyśle twórców ma mieć krzesło Coupe, którego konstrukcję stanowi metalowa rama. Jednak ważniejsze staje się użycie wyściełających tkanin. Siedzisko oraz poduszki są szyte. Elastyczna tkanina jest ponadto wykonana z wełny. Tą poddaje się jednak obróbce i w efekcie, kawałek po kawałku, trafia do drukarki 3D.

Proces technologiczny został zresztą specjalnie opracowany dla krzesła Coupe, dzięki czemu warstwa wyściełająca powstaje poprzez połączenie ze sobą trzech warstw tkaniny. Powstają specyficzne łączenia, dzięki którym tkanina przylega do ramy. A następnie przesuwa się zamek błyskawiczny i siedzisko jest już gotowe. Na razie krzesło powstało w czterech kolorach: beżowym, turkusowym, brązowym oraz granatowym.

Projektanci zakładają, że na podstawie tego krzesła może powstać cała rodzina mebli. Niedawno Couple zaprezentowano w Sztokholmie podczas Furniture and Light Fair 2012. Produkt niebawem powinien trafić do katalogu Offecct.

Więcej: www.laeuferkeichel.de i www.offecct.se

Krzesło Coupe powstało dla marki Offecct. fot. Materiały prasowe

Krzesło można "ubierać". fot. Materiały prasowe

Powstało w niemieckim studiu Läufer + Keichel. fot.Materiały prasowe