CAŁA NAPRZÓD KU MORSKIEJ PRZYGODZIE

MAC31.8.2012

RZECZY

Dawno już minęły czasy, gdy motory jachtów zasilano wyłącznie paliwem płynnym. Teraz producenci prześcigają się w jak najekonomiczniejszych i najbardziej ekologicznych rozwiązaniach. Najlepszym przykładem jest jeden z najnowszych jachtów znanego austriackiego producenta - marki Frauscher. Po akwenach na całym świecie suną już modele 650 Alassio.

Ten jacht mierzy 6,5 metra długości i jest zasilany przez silniki o różnej mocy (od 4,3 do 40 kW). Jest unikatowy, a jego pierwsi użytkownicy przyznają, że "dokumentuje najlepsze godziny życia spędzane na morzu". Jacht specjalnie się nie wyróżnia - opiera się o klasyczną konstrukcję, ze świetnie rozwiązaną przestrzenią i zastosowaniem wyrafinowanych detali wyposażenia.

Cały sekret tkwi jednak w zasilaniu - 650 Alassio jest w całości jachtem elektrycznym, a austriacka marka zastosowała w nim innowacyjne akumulatory holenderskiej firmy Mastervolt. Dzięki nim pływanie jest jeszcze bezpieczniejsze, akumulatory szybciej się ładują, wydłuża się czas zasilania jachtu. 650 Alassio, który jest także lżejszy od poprzednich modeli - waży niecałą tonę, potrafi rozwinąć prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

Cena ok. 48 tys. euro. Więcej: www.frauscherboats.com i www.mastervolt.com

650 Alassio - nowy model jachtu marki Frauscher. fot. Materiały prasowe

Jacht jest zasilany energią elektryczną. fot. Materiały prasowe