BUJNIE W MIESZKANIU

TEKST: MAGDALENA KRELIŃSKA, ZDJĘCIA: MAREK SWOBODA

RYBNIK 8.6.2016

DESIGN RZECZY STYL ŻYCIA

Ekspozycja kwiatów w biurach i salonach nie jest niczym nowym, jednak nie każdy kwiatek dobrze prezentuje się na podłodze, czy parapecie. Dlatego Bujnie proponuje proste, dopracowane w formie, minimalistyczne, metalowe konstrukcje z miejscem na doniczkę.

Stojaki na kwiaty Bujnie zaprojektowała Izabela Serej zbudowane są ze stali ciągnionej, co zapewnia im niezwykłą wytrzymałość na obciążenia a jednocześnie sprawia, że są bardzo lekkie i łatwe w przenoszeniu. Lakierowanie proszkowe, któremu są poddawane, zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi jak i korozją, dzięki czemu kwietniki z powodzeniem sprawdzają się też w zewnętrznych ekspozycjach.

Marek_Swoboda_Fotografia-72_Bujnie_DesignAlive

– Naszą misją jest wprowadzenie większej ilości roślin do wnętrz domów, biur, przychodni i restauracji. Pomysł zrodził się, gdy jako szczęśliwi posiadacze domowej dżungli szukaliśmy sposobów na jej odpowiednie zagospodarowanie. Z pomocą przyszedł dziadek, ślusarz, który na swoim strychu ma jeszcze kilka stojaków, zrobionych przez siebie w latach 70. na prośbę babci – wspomina Szymon Serej, konstruktor stojaków i twórca marki Bujnie.

Pierwsze serie stojaków, inspirowane były designem i wzornictwem lat 60. Niektóre stojaki nawiązują do elementów natury jak np. kolekcja Blum inspirowana delikatnym motywem motylich skrzydeł.

Stojaki Bujnie dostępne są w kilku rozmiarach, kolorach i wersjach. 
Więcej: www.bujnie.pl, www.facebook.com/bujnie

Marek_Swoboda_Fotografia-55_Bujnie_DesignAlive