BMW, KTÓRE POKOCHAJĄ ROWERZYŚCI

MM

MONACHIUM 13.9.2013

DESIGN RZECZY STYL ŻYCIA

Active Tourer Outdoor to na razie pojazd koncepcyjny, przypominający wyglądem połączenie kombi, hatchbacka, vana czy SUV-a. I choć ma bardzo dobre osiągi (1,5 litrowy silnik współpracujący z napędem hybrydowym, 190 KM, setkę osiąga w 8 sekund, zużycie paliwa na poziomie 2,5 litra na 100 km) to jednak intrygują inne rozwiązania.

Ten model jest przystosowany do wygodnego przewożenia rowerów, także we wnętrzu, wystarczy jedynie złożyć tylną kanapę. Firma stawia na prostotę - aby przewieźć rowery (pojazd dostosowano do przewozu dwóch), trzeba tylko odpiąć dwa przednie koła i umieścić je w odpowiednim mocowaniu, pozostały korpus roweru zostaje zaś umieszczony w stelażu.

Z kolei jego wnętrze przystosowano do przewozu nawet brudnych jednośladów - podłogę pokrywa bowiem łatwe w czyszczeniu tworzywo. Oczywiście woz wyposażono w najnowsze zdobycze elektroniki: komputer pokładowy poza wieloma innymi funkcjami ma również możliwość łączenia się z serwisami społecznościowymi, a także z agentami BMW, którzy w razie potrzeby poinformują załogę o najbliższych hotelach czy restauracjach.

Więcej: www.bmw.com

Active Tourer Outdoor - nowy koncept BMW. fot. Materiały prasowe

Ten model jest przystosowany do wygodnego przewożenia rowerów, także we wnętrzu. fot. Materiały prasowe

Podłogę pokrywa łatwe w czyszczeniu tworzywo. fot. Materiały prasowe