Biżuteryjne historie

W Galerii YES czynna jest wystawa prezentująca wybrane obiekty ze słynnej prywatnej Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. Wystawa została specjalnie przygotowana z okazji XX-lecia istnienia Galerii YES.

Prezentowane eksponaty zabierają nas w sentymentalną podróż: nie tylko przybliżają nam historię działalności Galerii YES, ale opowiadają o wieloletniej pasji do biżuterii Marii Magdaleny Kwiatkiewicz – założycielki i właścicielki Galerii YES.

– Na samym początku, tworzenie Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej – jak wiele przedsięwzięć, których wartość i znaczenie można zauważyć tylko z perspektywy czasu – odbywało się przy okazji: wystaw, konkursów, spotkań z twórcami. Bez dokładnego, sprecyzowanego na lata planu – opowiada Maria Magdalena Kwiatkiewicz. – Wynikało raczej z ciekawości, pasji dokonywania kolejnych odkryć; no i pewnie także – pora się przyznać! – kobiecej zachłanności na piękno. Z czasem jednak, kiedy okazało się, że to jedyny w kraju, prywatny, tak reprezentatywny zbiór obiektów polskiej sztuki złotniczej, zaczęła towarzyszyć mi świadomość, że coś, co zrodziło się z mojej pasji, może mieć także wartość dla innych. Może również dla naszej kultury. W ten sposób moja osobista estetyczna przygoda stała się swego rodzaju misją, która zobowiązuje, ale jest jednocześnie źródłem wielkiej satysfakcji.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz to współzałożycielka i współwłaścicielka firmy YES Biżuteria, która od ponad 35 lat wprowadza na polski rynek najlepszy światowy design. To również założycielka Galerii YES, prywatnej galerii promującej sztukę złotniczą i dokonania polskich projektantów oraz właścicielka unikatowej Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej, rejestrującej wszystkie zjawiska zachodzące w tej dziedzinie sztuki od czasów powojennych, aż do dzisiaj.

Galeria YES, ul. Paderewskiego 7, Poznań. Wstawa potrwa do 8 maja.

Więcej na: www.galeriayes.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

YES Hearts & Arrows. Ogień wiecznej miłości

Unikalny szlif

Warszawa | 9 października 2020

YES Hearts & Arrows. Ogień wiecznej miłości

Program stypendialny YES. W poszukiwaniu designu jutra

Stypendium YES

Poznań | 6 marca 2020

Pokaż nam czym jest dla Ciebie sztuka. Nie ma ograniczeń. Każdy ma szansę!

Chłonę wszystko co nowe i nieznane

Chłonę wszystko

Warszawa | 6 czerwca 2019

Magazyn „DA” postanowił wyróżnić Matyldę Polak w projekcie YES.

PROGRAM STYPENDIALNY YES NA PÓŁMETKU! POZNAJ NAZWISKA PÓŁFINALISTÓW

Półfinaliści

poznań | 25 kwietnia 2019

Znamy już nazwiska półfinalistów w Programie Stypendialnym YES 2019.