NA PÓŁMETKU „KREACJI Z NATURY” PRZYSZEDŁ CZAS NA EKSPERYMENTY

TEKST: KRZYSZTOF WILCZEK, ZDJĘCIA: WOJCIECH TRZCIONKA

BARLINEK 31.7.2018

WYDARZENIA

27 osób z Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy wzięło udział w drugim etapie konkursu „Kreacje z Natury", który miał miejsce w polskiej fabryce firmy Barlinek. Warsztaty, będące jedyną w swoim rodzaju możliwością poznania całego procesu produkcji i technologii, w ramach piątej już edycji konkursu, odbyły się w dniach 23-25 lipca w otoczeniu barlineckich lasów.

Wspólnie z młodymi projektantami, eksperci marki Barlinek szukali koloru idealnego dla nowych wybarwień deski barlineckiej, zgodnych z najnowszymi trendami. Co ciekawe oprócz standardowych i dostępnych metod nadawania koloru olejami czy lakierami, uczestnicy postanowili eksperymentować z produktami naturalnymi czyli czerwoną porzeczką, burakiem czy natką pietruszki. Będący na miejscu jurorzy w osobach Szymona Hanczara, Michała Wrześniaka czy Wojciecha Trzcionki mieli możliwość, aby na miejscu komentować ich dokonania i różne próby uzyskania koloru, a także służyć im pomocą i radą przy tworzeniu ostatecznego produktu.

kreacjeznatury_designalive - 1 (20)

- To były najlepsze warsztaty w fabryce w Barklinku w jakich brałem udział. Uczestnicy konkursu wykazali się niebywałą kreatywnością - przekonywał Wojciech Trzcionka, juror w konkursie „Kreacje z Natury", dyrektor marketingu „Design Alive".

- To dla nas doskonała okazja, aby przybliżyć wszystkim jak zaawansowaną technologicznie podłogą jest deska barlinecka – powiedziała Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu firmy Barlinek. - Tym bardziej cieszy nas eksperymentalne podejście i próby stosowania naturalnych pigmentów do uzyskiwania barw w tak prawdziwym i w stu procentach drewnianym produkcie, jakim jest nasza deska.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się już w październiku podczas targów Warsaw Home, a tymczasem uczestnicy mają czas do 10 września, aby przedłożyć finalne efekty swoich prac. Więcej na: www.kreacjeznatury.pl