CHIEROWSKI W NOWYM LONDYŃSKIM MUZEUM DESIGNU [ZDJĘCIA]

TEKST: ŁUKASZ POTOCKI, ZDJĘCIA: LUKE HAYES I GARETH GARDNER

LONDYN 1.12.2016

DESIGN RZECZY

Słynny fotel 366 Józefa Chierowskiego znalazł się obok 27 europejskich ikon wzornictwa w nowo otwartym The Design Museum w Londynie.

24 listopada odbyło się długo oczekiwane otwarcie nowej siedziby The Design Museum w Londynie. Tematem przewodnim wystaw otwarcia jest „Fear and Love: Reaction to a Complex World” – związane z Brexitem obawy o negatywne zmiany w Europie i na świecie.

Jedną z wystaw otwarcia jest zaprojektowana przez uznane biuro architektoniczne OMA instalacja „The Pan-European Living Room”, przedstawiająca salon umeblowany ikonami designu z 28 krajów Unii Europejskiej. Obok sofy Hansa Wegnera, klasycznych krzeseł Thoneta, z Polski wybrano flagowy fotel marki 366 Concept, ikonę polskiego wzornictwa: Model 366, zaprojektowany w 1962 roku przez Józefa Chierowskiego. Aktualnie fotel produkuje firma 366 Concept, która w 2014 roku wznowiła wytwarzanie fotela na bazie wyłącznej licencji do projektu.

chierowski_designalive - 2

Dziś 366 Concept, marka stworzona przez Agatę Górkę i Macieja Cypryka, sprzedaje ikony polskiego designu do ponad 20 krajów na całym świecie.

Więcej na: www.366concept.com

chierowski_designalive - 3

chierowski_designalive - 4