Znamy laureatów Design Alive Awards 2018!

Dobiegła końca 7. edycja Design Alive Awards. Jury oraz Czytelnicy „Design Alive” wybrali Kreatora, Stratega oraz Animatora Roku 2018.

Przez wielu, konkurs Design Alive Awards nazywany jest „Oskarami designu”. Nazwa nie wzięła się przypadkowo – twórcą statuetek i medali jest Oskar Zięta, czołowy polski projektant. Kapituła konkursu Design Alive Awards już po raz 7. wybrała Kreatora, Stratega oraz Animatora Roku. Organizatorzy konkursu nagrodzili laureatów za świadome, kreatywne i kulturotwórcze odpowiadanie na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa. Celem konkursu jest uhonorowanie osób współtworzących marki, produkty, usługi, przestrzenie oraz wydarzenia, w tym osób animujących przepływ wiedzy, umiejętności i inspiracji. Gala wręczania statuetek została zorganizowana 11 grudnia w willi Biała w Warszawie.

Laureaci Design Alive Awards 2018

Kreator 2018. Jan Belina-Brzozowski, Konrad Grabowiecki, Wojciech Kotecki, pracownia architektoniczna BBGK. Projektując skromne formą bryły, takiej jak ratusz w Konstancinie-Jeziornej, dbają o miejski pejzaż i kontekst. Jednocześnie dają nam radość z bliskiego przebywania z architekturą i przywracają znaczenie detalu architektonicznego oraz rzemiosła w budownictwie.

Wyróżnienie specjalne w kategorii Kreator. Krystian Kowalski, projektant. Kiedy już wydaje się, że nic nowego nie da się wymyślić w formie fotela, pojawia się kolejny projekt Krystiana Kowalskiego. W tym roku stworzył serię Grace dla marki MDD. Wdziękiem zachwyca i ale nie detronizuje poprzednich prac dla: MDD, Noti, Tylko i innych.

Strateg 2018. Kasia Ptak, dyrektor targów Warsaw Home. Zainicjowane i kierowane przez nią wydarzenie wyznaczyło nowy okres w dziedzinie wyposażania wnętrz w tej części Europy. Stworzyła miejsce, gdzie: kreatywność, jakość i poczucie estetyki przekładają się na realne biznesowe korzyści.

Animator 2018. Wiesław Bartkowski, projektant interakcji, badacz, kierownik studiów Creative Coding. Badacz systemów złożonych, który rozszerza nam horyzont styku interaktywnej techniki z naukami humanistycznymi, designem i sztuką. Zachęca do oderwania wzroku od ekranów i poszukiwań takich rozwiązań, które znów zaangażują nasze ciała, zmysły i emocje lub stworzą kontekst społeczny

Laureaci internetowego Plebiscytu Design Alive Awards 2018

Kreator 2018. Jan Belina-Brzozowski, Konrad Grabowiecki, Wojciech Kotecki, pracownia architektoniczna BBGK. Projektując skromne formą bryły, takiej jak ratusz w Konstancinie-Jeziornej, dbają o miejski pejzaż i kontekst. Jednocześnie dają nam radość z bliskiego przebywania z architekturą i przywracają znaczenie detalu architektonicznego oraz rzemiosła w budownictwie.

Strateg 2018. Artur Śleziak, Magdalena Lasota, Wiesław Lasota, marka Chors. Kontynuując rodzinne tradycje w produkcji oświetlenia, wprowadzili markę na nowy poziom zwracając uwagę na: systemowe, a za razem piękne wzornictwo, jakość światła, jako środowiska pracy oraz zrównoważoną produkcję.

Animator 2018. Patryk Hardziej, grafik, kurator. W porę dostrzegł, zachował i spopularyzował fenomen polskich grafików z czasów PRL. Dzięki ciekawości i uporowi dotarł do wyjątkowych źródeł, przeprowadził godziny rozmów z twórcami, stworzył publikacje i wystawy, by zachować polskie dziedzictwo.

Skład jury i sylwetki wszystkich nominowanych: tutaj

Dziękujemy partnerom za wsparcie i zaangażowanie w realizację Design Alive Awards 2018.

Mecenas: Davis
Partnerzy: SchattdecorZieta, Grupa Warszawa, Biała – zjedz i wypij

biała_grafika_baner_1

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020 i głosujcie

Głosujcie!!!

Warszawa | 11 listopada 2020

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020

Design, przyjaciele i śpiew

Design i śpiew

Warszawa | 5 grudnia 2019

Wielkie świętowanie! Urodzinowa gala Design Alive Awards

Design Alive Awards 2019 Znamy zwycięzców!

Zwycięzcy!

Warszawa | 4 grudnia 2019

Design Alive Awards 2019 rozdane. Znamy laureatów

Design Alive Awards 2019. Ruszamy!

Ruszamy!

Warszawa | 12 listopada 2019

Design Alive Awards 2019. Poznajcie nominowanych