Zapraszamy na noc z Design Alive!

Letni festiwal Gdynia Design Days (3-14 lipca) stał się pretekstem do zorganizowania przez „Design Alive” kolejnego inspirującego spotkania. Tym razem stawiamy na nadmorski wakacyjny „chill out” i wraz z marką Barlinek oraz grupą projektową Tabanda zapraszamy do Gdańska na noc pełną zapachu drewna, łaskotania zmysłów i interakcji międzyludzkich.

Gdynia Design Days w Królewskiej Fabryce Karabinów (KFK)

Impreza Barlinek/Tabanda/Design Alive NIGHT odbędzie się w gdańskiej pracowni grupy projektowej Tabanda – klimatycznym miejscu w starej Królewskiej Fabryce Karabinów (KFK). Tej niezwykłej nocy zwiedzimy pracownię, warsztat i stolarnię grupy Tabanda, czyli miejsce w którym tworzą Megi Malinowski, Tomek Kempa i Filip Ludka. To nadmorskie trio, którego projekty podbijają ostatnio serca widzów na festiwalach designu od Gdyni i Łodzi po Mediolan, jest także zdobywcą tytułu Kreator 2014 Design Alive Awards i bohaterem wystawy konkursowej, która będzie prezentowana podczas gdyńskiego festiwalu. W Gdańsku poznamy również ich przyjaciół – twórczych ludzi z innych pracowni w KFK (m.in. Szajewski.com fotografia reklamowa, The Montaż).

Tradycyjnie już, w twórczej atmosferze, nie zabraknie inspirujących rozmów, wymiany myśli i idei. Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu, poprowadzi Design Alive Talks. Tym razem dowiemy się, co połączyło Barlinka i Design Alive z Tabandą i co z tego wyniknie już jesienią. – Jestem ciekawa, jak Tabanda podejdzie do tematu „barlinkowego” drewna. W ubiegłym roku zaprosiliśmy do współpracy architekta Przemo Łukasika – jego przestrzenna instalacja powstała w ramach projektu „Kreacje z natury” stała się znakiem rozpoznawczym ubiegłorocznego Łódź Design Festiwal. Teraz intuicja podpowiada mi, że będzie świeżo i zaskakująco – to w końcu znak firmowy Tabandy! – mówi Iwona Gach, dyrektor marketingu „Design Alive”. – Najfajniejsze jest jednak to, że udaje się nam realizować nieszablonowe projekty wykorzystujące solidny potencjał marki Barlinek – wiodącego producenta deski podłogowej na świecie z kreatywną energię polskich projektantów – dodaje.

Na klimatycznym dziedzińcu Królewskiej Fabryki Karabinów, przy eleganckich klubowych dźwiękach Matat Professionals oraz kojąco zielonych przekąskach i napojach serwowanych przez Bistro Pobite Gary porozmawiamy też o innych pięknych ideach. Na żywo przetestujemy Diago, Maćki i Dynksy, czyli meble grupy Tabanda, a w plenerowej czytelni zanurzymy się w lekturze magazynu „DesignAlive”.

Barlinek/Tabanda/DesignAlive NIGHT
GDZIE: Królewska Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 35/38, Gdańsk
KIEDY: 9 lipca (czwartek), godz. 19.00
ORGANIZATORZY: Barlinek, Tabanda, DesignAlive
PARTNERZY: Szajewski.com fotografia reklamowa, The Montaż, Bistro Pobite Gary
MUZYKA: Matat Professionals [Boiler Room Debuts // S1 Warsaw // WWA]

WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY!

zapro

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

„Stolarnia zmysłów” okazała się strzałem w dziesiątkę!

Siła zmysłów

Łódź | 22 października 2015

„Stolarnia zmysłów” okazała się strzałem w dziesiątkę!

Inspirująca noc w Królewskiej Fabryce Karabinów

Inspirująca noc

Gdynia | 15 lipca 2015

Barlinek/Tabanda/DesignAlive NIGHT i "Kreacje z natury 2".

#DOITYOURWAY. Tłumy na polskiej wystawie w Mediolanie

#DOITYOURWAY

Mediolan | 17 kwietnia 2015

"Do it your way. Polish Design in Pieces".

Polacy na Milan Design Week. Przewodnik

Polski tydzień

Mediolan | 6 kwietnia 2015

Milan Design Week (14-19 kwietnia). Tu znajdziecie Polaków.

Zrób to po swojemu. W Mediolanie

Produkt w akcji!

Mediolan | 26 marca 2015

"Do it your way. Polish Design in Pieces" na Milan Design Week.