Zakątek niesamowitości

Ostatnia współpraca marki Tylko z Koką Skowrońską, założycielką Totem Studio, oraz jej partnerem, fotografem Ernestem Wińczykiem to hipnotyzujące i przepełnione kolorem urzeczywistnienie koncepcji Tylko House. Mieszkanie pary stanowi idealne odbicie idei, którą w swoich projektach kieruje się marka Tylko – domu jako miejsca swobodnej ekspresji samego siebie.

Na co dzień pod szyldem Wunderkamera Wińczyk tworzy ekstrawaganckie, surrealistyczne fotografie. Dom artystów stanowi odbicie ich nieposkromionej wyobraźni. To plac zabaw, gdzie czują pełną swobodę do wyrażania siebie poprzez drogie im przedmioty: leżącą na podłodze panterę śnieżną, zawieszoną na suficie lampę w kształcie chmury czy wykonane z piłek do tenisa kapcie do fotela. A także zaprojektowane przez samych artystów trzy meble Tylko.

Kaszmirowo-różowa szafa Type03, piaskowo-granatowy regał Type02 i biała komoda Type01, dzięki możliwości dopasowania m.in. koloru, rozmiaru i stylu, idealnie dopełniają przesiąknięte odważną estetyką wnętrze, zachowując przy tym w pełni swoją funkcjonalność mebli do przechowywania i eksponowania.

Olga Koka Skowrońska (rocznik 1988) to copywriterka, projektantka, kreatorka wizualna. Realizowała kampanie dla marek takich jak Virgin Mobile, H&M, See&Say, Reebok czy Diverse. Aktualnie, wraz z Ernestem Wińczykiem, współtworzy agencję Wunderkamera. Równolegle prowadzi również autorską pracownię Totem Studio, zajmującą się tworzeniem kolorowych, totemicznych form.

Ernest Wińczyk: – Lubię pomieszkać sobie u kogoś

Ernest Wińczyk (rocznik 1990) to absolwent Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie prowadzi zajęcia z fotografii na Wydziale Wzornictwa macierzystej uczelni. Specjalizuje się w fotografii produktowej. W latach 2010-2015 członek zespołu Studia Rygalik. Fotografuje dla najlepszych polskich marek wnętrzarskich, takich jak Comforty, MDD i Tylko. Współpracował między innymi z Muzeum Narodowym w Warszawie, Instytutem Adama Mickiewicza, Centrum Nauki Kopernik, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Malta.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: