W otoczeniu ponadczasowego designu

Zaglądamy do mieszkania projektanta wnętrz Szymona Mrózka w Bielsku-Białej. Założyciel pracowni Zimon Studio postawił na open space oraz mieszankę ponadczasowego designu i sztuki.

W dwupokojowym apartamencie o powierzchni 50 metrów kwadratowych w Bielsku-Białej Szymon Mrózek tylko bywa, dlatego projektant od początku zdecydował się na rozwiązania typowe dla przestrzeni hotelowych. 

Mieszkanie miało być z dużą ilością otwartej przestrzeni, świetliste, jasne, zdefiniowane teksturami i naturalnymi materiałami, dlatego też w projekcie wykorzystano najwyższej jakości dębowe forniry, klepkę w ułożeniu „na jodełkę” i postawiono na rzecz kolorów ziemi. 

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Pomieszczenia wypełniają meble vintage, które Szymon szczególnie ceni i wykorzystuje w większości projektów Zimon Studio. W jadalni pojawiają się oryginalne krzesła projektu Marcela Breuera oraz kontrastowe skórzane fotele. Poza meblami vintage są też te wykonane na zamówienie, takie jak kamienny stół do jadalni zrobiony z lokalnego piaskowca oraz blat pod kolekcjonerski magnetofon szpulowy. 

– Największym  wyzwaniem był mebel centralny, który jest szafą i jednocześnie przestrzenią do pracy oddzielającą sypialnię z salonem. Wielki, gabarytowy obiekt wykonany z naturalnego forniru dębowego w połączeniu z akrylem Fornera wymagał niesamowitej precyzji – mówi Szymon Mrózek.

We wnętrzu zobaczymy też sporo sztuki: prace Natalii Załuskiej, fotografie Tadeusza Rolkę czy malarstwo Janiny Kraupe.

Zimon Studio zostało założone w 2020 roku przez Szymona Mrózka – absolwenta Design Management na SWPS w Warszawie, projektowania mody School of Form oraz Product Design na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Szymon współtworzy pracownię razem z Katarzyną Babiarczyk – projektantką wnętrz, absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Katowickiej.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przytulna elegancja

Przytulna elegancja

Bielsko-Biała | 19 kwietnia 2023

Nowoczesny minimalizm projektu Zimon Studio Szymona Mrózka

Artysta jest argumentem

Artysta jest argumentem

Bielsko-Biała | 13 września 2022

Wystawa poświęcona Andrzejowi Szewczykowi w Galerii Bielskiej BWA