Zabytkowa Willa Lentza stała się tłem dla śmiałych wizji studentów

Moda stara się być zawsze o krok do przodu. Nie pozostaje jednak głucha na tradycję, historię i dialog z przeszłością, czego dowodzą studentki i studenci Akademii Sztuki w Szczecinie w wyjątkowej sesji, którą wykonali w świeżo odnowionych wnętrzach historycznej Willi Lentza w Szczecinie.

Nowoczesne Centrum Przemysłów Kreatywnych i jego wyposażenie pozwala przekuć nawet najśmielsze sny i pomysły w rzeczywistość. Najnowszy sen młodych projektantów ziścił się w przestrzeniach Willi Augusta Lentza – jednego z najpiękniejszych zabytków w Szczecinie. Stał się on żywą sceną dla ubiorów, biżuterii i dodatków ukształtowanych ze śmiałych wizji studentów i studentek akademii. Postaci osadzone w bogatej przestrzeni są momentami melancholijne i oniryczne, czasem rozbawione i nonszalanckie. Bije od nich jednak młodość, świeżość i mimowolna nutka rebelii. Doskonale odnajdują się w połączeniu starego i nowego, stając się razem z architekturą i projektami scenografią niczym z filmu sci-fi.

Willa Lentza

Podczas sesji swoje projekty zaprezentowali: Estera Broda, Amanda Kempińska, Daria Osińska, Iga Nikoliszyn, Magdalena Bylewska, Miłosz Jon, Zuzanna Kulejewska, Patrycja Janiak, Vanessa Resól-Wieliczko, Zuzanna Choińska, Maria Zudilin oraz Piotr Wardziukiewicz. Modele: Piotr Levi Gaga Models, Emilia Gaga Models, Marta Sundmann.

Zdjęcia: Mila Łapko i Julia Czarnecka
Wizaż: Aleksandra Demianiuk, Paulina Chyra
Fryzjer: Kamil Winnicki
Stylizacje: Nannie Na
Asystenci: Kasia Piotrowska, Patrycja Janiak, Piotr Wardziukiewicz

Willa Lentza

Willa Lentza

Wzniesiona w latach 1888-1889 według projektu Maxa Drechslera willa powstała dla Augusta Lentza (1830-1895), dyrektora Szczecińskiej Fabryki Wyrobów Szamotowych. Przez lata pełniła różne funkcje. Od fabrykanckiej rezydencji, przez nowoczesny mieszczański salon sztuki, po wojskowe koszary i schron oraz tymczasową siedzibę administracji kościelnej. W latach 1950-2008 willa należała do Pałacu Młodzieży, lecz od 2011 roku budynek stał pusty. Przeprowadzony w 2018 roku kompleksowy remont sprawił, że Willa Lentza na nowo stała się centrum aktywności kulturalnej różnych instytucji i mieszkańców Szczecina.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Do dzielnicy Pogodno wrócił dawny blask

Wócił blask

Szczecin | 27 marca 2016

Budynek dawnych Szczecińskich Zakładów Elektryfikacyjnych po renowacji.

Wielka piątka. A w niej szczecińska Filharmonia [zdjęcia]

Wielka piątka

Barcelona | 23 marca 2015

Finałowa piątka Nagród im. Miesa van der Rohe z Filharmonią.

Szczecin. Miasto z warstw

Miasto z warstw

Szczecin | 26 grudnia 2014

Szczecin - przykład miasta–palimpsestu