Hyttee. Prototypowy projekt domku wypoczynkowego

Piękny krajobraz i minimalistyczna architektura. Hyttee to pomysł na spędzanie czasu blisko natury u podnóża Gór Bardzkich.

Hyttee to prototypowy projekt domku wypoczynkowego, który został wybudowany w niewielkiej wiosce Janowiec w Górach Bardzkich – wciąż nieodkrytym paśmie Sudetów Środkowych. Chatka stanęła na łące, z której od strony północno-wschodniej rozpościera się piękny widok na Przedgórze Sudeckie, Góry Sowie oraz Bardzkie

Domek swoim kształtem nawiązuje do tradycyjnej zabudowy sudeckiej. Jest to prosta bryła o wysokości pięciu metrów z dwuspadowym, symetrycznym dachem zaprojektowana na planie kwadratu.

Wnętrze domku wypoczynkowego Hyttee

Powierzchnia użytkowa domku letniskowego to 30 metrów kwadratowych, na których stworzono niezwykle funkcjonalne i estetyczne rozwiązania. Na parterze znajduje się bardzo jasny, otwarty salon z kominkiem oraz aneksem kuchennym, za którym znajduje się wydzielona łazienka. Sypialnia została zaprojektowana na niewielkiej antresoli, na którą prowadzi wygodna drabina. Do budowy konstrukcji posłużyły panele CLT (drewno klejone krzyżowo). Elewacja to opalone drewno, które zostało również wykorzystane do pokrycia dachu. Hyttee dzięki zastosowaniu odpowiedniej izolacji cieplnej może być użytkowane przez cały rok.

hytte_domki_Ikona_designalive - 6
Nowoczesny charakter domek zyskuje dzięki szerokiej szklanej fasadzie od niemal całej strony północno-wschodniej oraz bezokapowemu wykończeniu dachu. Po przejściu przez przesuwne okno znajdujemy się na tarasie, z którego rozpościera się urzekający widok na góry oraz przedgórze.

Autorami projektu są: Marlena Kilian oraz Marek Piojda, który również jest wykonawcą budynku. Domek można zarezerwować tutaj

hytte_domki_Ikona_designalive - 8

hytte_domki_Ikona_designalive - 19

hytte_domki_Ikona_designalive - 18

hytte_domki_Ikona_designalive - 17

hytte_domki_Ikona_designalive - 16

hytte_domki_Ikona_designalive - 15

hytte_domki_Ikona_designalive - 14

hytte_domki_Ikona_designalive - 13

hytte_domki_Ikona_designalive - 12

hytte_domki_Ikona_designalive - 11

hytte_domki_Ikona_designalive - 7

hytte_domki_Ikona_designalive - 4

hytte_domki_Ikona_designalive - 3

hytte_domki_Ikona_designalive - 2

hytte_domki_Ikona_designalive - 1

hytte_domki_Ikona_designalive - 1 (1)

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Bunkier… letniskowy dla małej rodziny. Co powiecie na taką propozycję?

Bunkier letniskowy

Bungenäs | 31 maja 2020

Stary bunkier przekształcony w dom wakacyjny dla małej rodziny