Z perspektywy fotela

Kopenhaga | Materiał partnera

12 lipca 2022 | Design | Muuto |

Nowy fotel duńskiej marki Muuto – Oslo Lounge Chair – wyróżnia się wyrafinowaną geometrią i gładkimi krzywiznami, które tworzą eleganckie i wygodne siedzisko.

Wszechstronna konstrukcja dobrze sprawdzi się zarówno w hotelowym lobby, jak i w biurze, pomagając stworzyć komfortową przestrzeń do pracy i spotkań. Równie dobrze można używać tego fotela także w mieszkaniu – jest lekki, wygodny i nowoczesny.

Aby dopasować go do wnętrza, wystarczy skorzystać z dowolnej konfiguracji tekstyliów Kvadrat, wykonywanych na zamówienie. Ponadto opcja dwóch różnych podstaw – Tube Base i Swivel Base – pozwala na swobodne łączenie elementów według indywidualnych potrzeb. Tube Base dodaje fotelowi Oslo Lounge Chair lekkości, a Swivel Base zapewnia dynamikę ruchu, pomocną w biurze i w miejscach spotkań.

– Nasz pomysł na fotel Oslo Lounge Chair polegał na stworzeniu formy, która zapewni komfort, a jednocześnie wprowadzi do wnętrza lekkość. Dzięki spokojnym, przyjaznym liniom projekt zyskuje elegancję rzeźbiarskiej bryły, a solidna podstawa odpowiada wymogom ergonomii i zapewnia wygodę użytkowania – mówią o projekcie jego autorzy, Torbjørn Anderssen i Espen Voll.

Ten duet projektantów pracuje w różnych dziedzinach wzornictwa z naciskiem na przedmioty gospodarstwa domowego. Anderssen i Voll wiele przedmiotów stworzyli dla marki Muuto. Są otwarci na wpływy kulturowe i aktualne trendy, otrzymali wiele nagród za swoją pracę, m.in. The Wallpaper Award, Red Dot Award, IF Award oraz Honorary Award za najlepszy projekt w Norwegii.

Duńska marka Muuto jest zakorzeniona w skandynawskiej tradycji projektowania, charakteryzującej się funkcjonalnością, ponadczasową estetyką i kunsztem wykonania. Poszerzając myślenie o designie o odważne, kreatywne projekty, a także wykorzystując innowacyjne materiały i technologie, Muuto kreuje nowoczesną wersję skandynawskiego wzornictwa.

Pochodzące z języka fińskiego słowo muutos, od którego wywodzi się nazwa brandu, oznacza „nowe perspektywy”.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Klasyka po du?sku

Klasyka po du?sku

Kopenhaga | 29 stycznia 2014

Kolekcja Tribute to Albers to specjalna dedykacja dla Josefa Albersa.