Z francuską nutą i widokiem na Dar Pomorza

Apartament projektu Joanny Kiryłowicz w Yacht Park Gdynia stanowi letnią odskocznię dla czteroosobowej rodziny mieszkającej przeważającą część roku w Singapurze. Głównym założeniem projektowym było połączenie ducha modernistycznej Gdyni z uwielbianym przez właścicielkę stylem francuskich kamienic.

Apartament powstał w jednej z najdroższych lokalizacji w Trójmieście, gdzie za metr kwadratowy mieszkania zapłacić trzeba około 40 tys. zł. Ale za to można na co dzień do woli cieszyć się zapierającym dech w piersiach widokiem na nową marinę, słynny trójmasztowy żaglowiec Dar Pomorza, zabytkowy niszczyciel ORP Błyskawica oraz modernistyczną zabudowę Skweru Kościuszki z akwarium, akademią morską czy „Różą wiatrów” w roli głównej.

Projektantce zależało na tym, aby układ funkcjonalny mieszkania został zmieniony tak, by jak najlepiej wykorzystać niezwykły widok, który rozpościera się z okien apartamentu.

– Dzięki zmianom układu wprowadzonym na etapie projektowym, udało nam się uzyskać efekt „wow”. Już od samego wejścia wita nas bowiem widok na zatokę i zacumowany w porcie Dar Pomorza – mówi Joanna Kiryłowicz.
 

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

We wnętrzu uchwycono styl apartamentów francuskich, który został podkreślony między innymi podłogą ułożoną w jodłę francuską, piękną paletą barw i wyrafinowaną sztuką. Znajdziemy tu m.in.: gipsową rzeźbę autorstwa Agnieszki Leszczyńskiej, energetyczny obraz Iwony Kobryń czy portret Joanny Sarapaty.

Na ścianach zastosowano tynki Matteo Brioni, które stały się dodatkowo niezwykłym tłem dla ekspozycji sztuki, która jest w mieszkaniu istotnym elementem.

Z francuską bazą doskonale łączą się tu modernistyczne akcenty, z których słynie Gdynia. Pojawiają się w łazienkach w postaci mozaiki Winckemas, nawiązującej do gdyńskich gorsecików oraz w obłych zabudowach stolarskich, które kształtem przywodzą na myśl charakterystyczną dla Gdyni architekturę.

Duże przeszklenia wykorzystano w celu wprowadzenia do wnętrza jeszcze więcej światła, które pięknie odbija się od tafli wody.

Przestronna część dzienna łączy w sobie salon z jadalnią oraz kuchnię z wyspą. W salonie króluje sofa i fotel marki Baxter, skomponowane z miękkim wełnianym dywanem Cassina. Stolik ze szkła w odcieniu bursztynu to projekt Joanny Kiryłowicz, wykonany przez Barańska Design.

W części wypoczynkowej, do której należą główna sypialnia z niezależną łazienką oraz pokój synów właścicieli, panuje atmosfera sprzyjająca wyciszeniu, królują jasne kolory, pojawia się też dużo tkanin.

Sypialnię w stonowanych barwach również zdobi sztuka, znajdują się tu obiekty takie jak płaskorzeźba Agnieszki Leszczyńskiej, szklane rzeźby Aleksandry Kujawskiej i niezwykłe obiekty ceramiczne Anety Koci.

Między częścią dzienną a sypialniami, projektantce udało się umiejscowić gabinet, który w razie potrzeby można wygodnie ukryć za szklanymi, przesuwnymi drzwiami.

Joanna Kiryłowicz od 15 lat prowadzi autorską pracownię architektoniczną w Trójmieście. W swoich projektach nigdy nie rezygnuje z funkcjonalności i niebanalnych rozwiązań, a jednocześnie bierze pod uwagę niepowtarzalną kombinację różnorodnych cech i potencjału zastanej przestrzeni.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Bieg szlakiem modernizmu

Bieg szlakiem modernizmu

Gdynia | 18 godz. temu

DA x Flow x Szczęsny. Niecodzienny bieg i współpraca podczas Gdynia Design Days

Nowy salon iHome w Gdyni

Nowy salon iHome w Gdyni

Gdynia | 19 czerwca 2024

Showroom oferuje nowoczesne produkty do wykończenia wnętrz światowych marek

Nadchodzi Przypływ

Nadchodzi Przypływ

Gdynia | 4 czerwca 2024

W gdyńskim Bankowcu przy ulicy 3 Maja powstała nowa inicjatywa artystyczna

Przytulny minimalizm

Przytulny minimalizm

Gdynia | 20 stycznia 2024

Dwupoziomowy apartament w gdyńskim Orłowie projektu Karoliny Ossowskiej

Tu się czyta i rozmawia

Tu się czyta i rozmawia

Gdynia | 12 stycznia 2024

Przystań Widna została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach. Ale tu przyjemnie!