Wzory domowe

Wzory domowe to nowa seria wzorów duetu Longstory, zaprojektowanych na potrzeby druku na tkaninach, tapetach i przedmiotach.

Czarno-białe wzory przejmują przestrzeń domową. Początkowo traktowane jak niespodziewany gość, niepostrzeżenie zadomawiają się we wnętrzu. Odnajdują swoje miejsce w nowej przestrzeni i stają się jej częścią.

Wzory domowe to interpretacja koncepcji domowego ogniska, kontrpropozycja dla delikatnych i neutralnych wzorów stosowanych zwykle w prywatnych przestrzeniach. Inspirację codziennym otoczeniem odzwierciedlają ciepłe i znajome nazwy, takie jak „Kołdra”, “Relaks” lub „Tosty”. Z tytułami kontrastują czyste i wyraziste desenie.

Longstory to duet projektantek: Agnieszki Pasierskiej i Magdy Paszewskiej, a także studio projektowe zajmujące się tworzeniem wzorów do wszechstronnego zastosowania. Realizują prace dla klientów oraz własne projekty, które są dla nich polem do eksperymentu. Swoje prace pokazywały m. in. na Wanted Design NYC, Gdynia Design Days, a także na Łódź Design Festivalu, gdzie otrzymały wyróżnienie Must Have dla serii tkanin. Charakteryzuje je zamiłowanie do wyrazistych wzorów, które nanoszą na różne powierzchnie – tekstylia, tapety, plakaty i przedmioty.

Więcej na: www.longstory.pl

Longstory-Domestic_Collection_photo_Ernest_Winczyk-061-Pano_2048px

Longstory-Domestic_Collection_photo_Ernest_Winczyk-126-Pano_2048px

markizy wzor

piana_modul 147x100cm-01

relaks noc wzor

koldra czarna wzor

Powiązane artykuły:

RAJSKIE TAPETY

Niebo na ziemi

Warszawa | 23 listopada 2017

Nowa kolekcja tekstylnych tapet ściennych Fardis Muraspec.

Francuskie opowieści

Francuskie opowieści

Paryż | 3 listopada 2016

Według Pierre Frey, producenta tkanin, każdy materiał może opowiedzieć historię.

Sztuka naiwna na ścianach

Tapety Nioski

Kania Nowa | 8 grudnia 2015

Tapety autorstwa Katarzyny Boguckiej.

Najlepsze polskie okładki 2014

Cover awArts 2014

Warszawa | 25 stycznia 2015

Zakończyła się druga edycja plebiscytu Cover awArts.