Z tą kolekcją zmienisz mieszkanie w najprawdziwszą dżunglę

Poznań | Tekst sponsorowany

15 grudnia 2021 | Rzeczy |

Wysmakowane wnętrza, dobry styl i najnowsze trendy składają się na 30-letnią historię dzielenia się z klientami miłością do pięknych tkanin przez markę Ridex.

Był rok 1991. To właśnie wtedy Barbara Czarnowska wsiadła Fiata 126P i wyruszyła do Francji, by kupić pierwszy wałek tkaniny, woalu. Do kraju powróciła z wielką pasją i głową pełną pomysłów, które pozwoliły jej jeszcze tego samego roku rozpocząć przygodę z prowadzeniem własnej firmy w rodzinnym Poznaniu. To właśnie stamtąd wzięła się również nazwa marki, Ridex, od francuskiego słowa rideau, oznaczającego firankę. W tym roku świętując okrągły, jubileusz istnienia, ofertę marki uzupełniła najnowsza kolekcja wnosząca powiew świeżości i serię energetycznych wzorów.

Kolekcja Amazonia obejmująca aż sześć wzorów tkanin, powstała z myślą o tapicerowaniu, narzutach oraz obiciach. Stworzone przez zespół specjalistów Ridex modele zachwycają niepowtarzalnym połyskiem obiciowych welurów i botanicznymi motywami. Seria starannie dobranych materiałów pobudza zmysły, przywodząc na myśl energetyzującą atmosferę botanicznej dżungli oraz wypełniającej ją świetliste kolory.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Tartaruga znaczy „żółw”

Tartaruga

Łódź | 8 sierpnia 2019

Pracownia tkacka miłośniczek wyjątkowego wzornictwa.

Wzory domowe

Wzory domowe

Warszawa | 13 listopada 2016

Nowa kolekcja duetu Longstory.

Francuskie opowieści

Francuskie opowieści

Paryż | 3 listopada 2016

Według Pierre Frey, producenta tkanin, każdy materiał może opowiedzieć historię.

Dom polski na Arenie Design

Dom polski

Poznań | 10 lutego 2015

To już 14. odsłona Programu Edukacyjno-Projektowego (PE-P).