WZÓR DOBRY NA WSZYSTKO


Współczesne, dobre wzornictwo nie zamyka się tylko w wymiarze wizualnym i praktycznym. Nie zamyka się też samoistnie w emocjach, chociaż w procesie twórczym to one często determinują finalną formę produktu. Dzisiejszy design to również, jak w przypadku płytek ceramicznych, precyzyjny druk cyfrowy z użyciem nanopigmentów, technologia wielokrotnego wypalania, niepowtarzalność grafiki, głębokie struktury, rektyfikacja czy uszlachetniające granilie. Ale jest jeszcze, przede wszystkim, świadomość. Świadomość projektanta i odbiorcy – duetu, który inspiruje się nawzajem i który nieustannie tworzy nowe wartości. Dzięki temu żyjemy dziś, coraz częściej, we wnętrzach dobrze zaprojektowanych, personalizowanych i niejednoznacznych.

Ceramika Paradyż wdraża co roku około 50 nowych, różnorodnych kolekcji płytek ceramicznych, uniwersalnych w swoim przeznaczeniu okładzin ścienno-podłogowych. Za każdą z nich stoi osobna historia i człowiek. Nie jeden projektant, ale kilkunastoosobowy zespół wdrożeniowy. Praca twórcza, kreatywna i bardzo wymagająca. Podróże po świecie, poszukiwanie inspiracji, międzynarodowe targi, pracownie projektowe, setne próby w laboratoriach zakładowych. IDEA. POMSYŁ. WZÓR.

Polska ceramika światowego formatu. Ogromny potencjał do przetworzenia aranżacyjnego, ale i gotowe rozwiązania do wnętrz. Materiał naturalny, trwały, praktyczny. PIĘKNY. Zaprojektowany przez najlepszych w branży. Na wszystko. Dla wszystkich.

Herrera – drewno z duszą. Kolekcja drewnopodobnych płytek podłogowych ze stylowego, matowego gresu szkliwionego, który idealnie oddaje ciepłą, przetartą fakturę drewna. Wymiary: 14,8×89,8 i 19,8×119,8 cm. Kolorystyka bianco i nero.
Herrera_bianco_detal

Attiya – splot zdarzeń. Matowe kafle w ciepłych kolorach beżu i brązu uzupełnione o patchworkowe, strukturalne dekory, odwzorowujące różne sploty tkanin.
attiya_lazienka_detal

Orrios/Orrion – zabawa geometrią. Kolekcja łącząca modną, surową stylistykę cementów z intensywnymi, geometrycznymi dekoracjami. Trzy różne wzory insert pozwalają na dużą swobodę przy projektowaniu wnętrz i tworzeniu własnych kompozycji, można z nich układać pionowe pasy przypominające tapety, lub szerokie poziome patchworki.
Orrios_kuchnia

Ermeo/Ermo – fascynacja graffiti. 
Oryginalna, muralowa grafika inspirowana „sztuką uliczną”, cyfrowo nadrukowana na szklanych insertach w formacie 30×60 cm. Dla indywidualistów o artystycznej duszy i wyznawców dobrego designu.
ermeo_kuchnia_detal_szklo_tiff

Laterizio/Lateriz – energia błękitu. Modernistyczna kolekcja płytek do salonu, łazienki lub kuchni. Spokojna, jednolita baza plus szklane inserta o intensywnym wybarwieniu, z cyfrowym nadrukiem i efektem 3D. Oprócz płytek w modnych, neonowych barwach i trzech różnych wzorach, w zestawie dostępne są również mozaiki i listwy dekoracyjne.
laterizio_salon_final_tiff

Zobacz więcej na: www.paradyz.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nagrody idą w świat!

Nagrody idą w świat!

Warszawa | 30 marca 2024

Poznaliśmy laureatów konkursu Paradyż Designers o zasięgu międzynarodowym!