Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days teraz dostępna dla każdego. Prelegenci już w sieci!

– Odkąd w naszym życiu pojawiła się pandemia, wiele się zmieniło – to, w jaki sposób pracujemy, podróżujemy, uczestniczymy w wydarzeniach, funkcjonujemy w społeczeństwie – mówiła w wywiadzie dla Design Alive Paulina Kisiel, kierowniczka Gdynia Design Days. W odpowiedzi na zmiany, tegoroczna edycja festiwalu odbyła się w całości w sieci, a teraz została udostępniona na YouTube.

Tuż po zakończeniu festiwalu, którego tegoroczna edycja okrzyknięta została najbardziej dostępną ze wszystkich dotychczasowych, organizatorzy zapowiedzieli, że pracują nad udostępnieniem zapisów części prelekcji. Dziś pierwsze z nich trafiają do sieci i są dostępne na kanale Centrum Designu Gdynia.

Tegoroczne hasło festiwalu brzmiało „Uwaga” i okazało się niezwykle trafnie wpisywać w otaczającą nas rzeczywistość. Jak je rozumieć? W gronie futurystów i badaczy designu rozpatrywano je w kontekście społecznym, socjologicznym, psychologicznym, technologicznym i kulturowym. W ramach Forum GDD Agata Nowotny – badaczka, kuratorka wystaw i ekspertka w dziedzinie designu, poprowadziła panel dyskusyjny z Ewą Janczukowicz-Cichosz (PPNT Gdynia), Michałem Bachowskim (Noizz.pl) i Janem Pomiernym (Science Now oraz Stellar Fireworks) analizując dlaczego uważność w postępowaniu, koncentracja na wartościach oraz redefinicja wielu podstawowych pojęć, są niezbędne w szybko zmieniającym się świecie. Ta oraz pozostałe rozmowy udostępnione zostały za pośrednictwem platformy YouTube.

Więcej na: www.gdyniadesigndays.eu

Powiązane artykuły:

Paulina Kisiel: – Pomimo pandemii udało się przygotować bardzo wartościową i dostępną edycję Gdynia Design Days

Globalna debata

Gdynia | 28 lipca 2020

Paulina Kisiel, kierowniczka GDD, podsumowuje tegoroczny festiwal

Już jest piąta odsłona kolekcji Manuba. I można kupować w sklepie online!

Manuba 2020

Gdynia | 14 lipca 2020

Piąta odsłona kolekcji Manuba stworzonej specjalnie na Gdynia Design Days

Design talks Business Summit – edycja online

DtB Summit

Gdynia | 10 lipca 2020

Przed nami dwa, intensywne dni wymiany doświadczeń

Gdynia Design Days 2020 online na półmetku. Co w programie na dziś i kolejne dni?

Kurs na zmiany

Gdynia | 8 lipca 2020

GDD 2020 online na półmetku. Co w programie na dziś i kolejne dni?