Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days teraz dostępna dla każdego. Prelegenci już w sieci!

– Odkąd w naszym życiu pojawiła się pandemia, wiele się zmieniło – to, w jaki sposób pracujemy, podróżujemy, uczestniczymy w wydarzeniach, funkcjonujemy w społeczeństwie – mówiła w wywiadzie dla Design Alive Paulina Kisiel, kierowniczka Gdynia Design Days. W odpowiedzi na zmiany, tegoroczna edycja festiwalu GDD2020 odbyła się w całości w sieci, a teraz udostępniono ją na YouTube.

Tuż po zakończeniu festiwalu, którego tegoroczną edycję okrzyknięto najbardziej dostępną ze wszystkich dotychczasowych. Organizatorzy zapowiedzieli, że pracują nad udostępnieniem zapisów części prelekcji. Dziś pierwsze z nich trafiają do sieci i są dostępne na kanale Centrum Designu Gdynia.

Tegoroczne hasło GDD2020 brzmiało „Uwaga” i okazało się niezwykle trafnie wpisywać w otaczającą nas rzeczywistość. Jak je rozumieć? W gronie futurystów i badaczy designu rozpatrywano je w kontekście społecznym, socjologicznym, psychologicznym, technologicznym i kulturowym. W ramach Forum GDD Agata Nowotny – badaczka, kuratorka wystaw i ekspertka w dziedzinie designu, poprowadziła panel dyskusyjny z Ewą Janczukowicz-Cichosz (PPNT Gdynia), Michałem Bachowskim (Noizz.pl) i Janem Pomiernym (Science Now oraz Stellar Fireworks) analizując dlaczego uważność w postępowaniu, koncentracja na wartościach oraz redefinicja wielu podstawowych pojęć, są niezbędne w szybko zmieniającym się świecie. Ta oraz pozostałe rozmowy udostępnione zostały za pośrednictwem platformy YouTube.

Więcej na: www.gdyniadesigndays.eu

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: