Weź udział w konkursie Terma Design 2016

GDAńsk | ŁUKASZ POTOCKI

8 grudnia 2015 | Design | Wydarzenia |

Terma Design to konkurs skierowany do projektantów sztuki użytkowej oraz wszystkich tych, którzy pasjonują się projektowaniem oryginalnych i innowacyjnych produktów. To pełna inspiracji przestrzeń, łącząca design i pragmatyzm w poszukiwaniu nowych wdrożeń produktowych. Główna nagroda wynosi 10 tys. zł.

Mając na względzie kierunki rozwoju technologicznego, uwarunkowania rynku, jak i troskę o środowisko naturalne, tematem przewodnim tegorocznej edycji jest ciepło z prądu. Uczestnicy zmierzą się z zadaniem zaprojektowania elektrycznego urządzenia grzewczego, łącząc atrakcyjną formą i elementarny pragmatyzm. Do konkursu mogą przystąpić indywidualni uczestnicy, jak i zespoły. Zaleca się interdyscyplinarną współpracę projektantów z konstruktorami.

Jedną z nadrzędnych wartości konkursu Terma Design jest wdrożenie do produkcji wybranych projektów, promując w ten sposób polski design i jego twórców. Poprzez wzbogacenie ich portfolio często łatwiej jest im rozpocząć karierę zawodową. Nagrodzone projekty (w postaci prototypów) zostaną zaprezentowane szerokiemu gremium podczas Łódź Design Festivalu 2016. Prace laureatów będą przedstawione także w formacie 3D z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. W promocję zwycięskich projektów, jak i ich twórców, zaangażowani są również patroni medialni konkursu.

Termin nadsyłania prac do I etapu – 31.03.2016
Wyniki I etapu – 10.04.2016
Termin nadsyłania prac do II etapu -17.04.2016
Rozstrzygnięcie konkursu – 29.05.2016

Wydarzeniem towarzyszącym konkursowi jest sympozjum, podczas którego nastąpi seria interdyscyplinarnych prelekcji nawiązujących do tematu konkursu. Zorganizowane we współpracy z uczelnią wyższą spotkanie będzie ubogaceniem nie tylko dla konkursowiczów, lecz także wszystkich zainteresowanych zjawiskiem ciepła, na które spojrzy się z wielu perspektyw, m.in.: fizyki, sztuki, medycyny, biznesu, etnologii, czy inżynierii przemysłowej.

Szczegóły na: www.termaheat.pl/pl/termadesign

PLAKAT_TD2016_lamna

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Piękno w prostocie

Piękno w prostocie

Gdańsk | 16 grudnia 2016

Grzejnik HEST autorstwa Olgi Dąbrowskiej i Adama Grocha.