Weź piłę, wkrętak, deskę i twórz!

Wystawa Design Alive Awards i jej edycja dla dzieci oraz „Kreacje z natury” – wspólny projekt marki Barlinek oraz „Design Alive” wyruszają do Gdyni!

Kreatywne warsztaty dla dzieci na podstawie unikalnego programu Design Alive Awards Kids opracowanego przez Concordia Design już 10 i 11 lipca zagoszczą w przestrzeniach warsztatowych Terminalu Designu na Gdynia Design Days (4-13 lipca). Najmłodsi, pod okiem projektantów, wezmą w dłonie wkrętarki, piły, miarki i deski by projektować i budować wyjątkowe meble miejskie. Rodzice będą mogli w tym czasie dowiedzieć się więcej o naturze drewna korzystając z wiedzy fachowców marki Barlinek.

Czy Twoje dziecko jest z natury Animatorem, Kreatorem czy może Strategiem? Podczas wspólnej zabawy dzieci dowiedzą się jakie są ich mocne strony w realizacji kreatywnych zadań. Wyzwaniem będzie wspólne stworzenie artystycznej instalacji z naturalnych surowców. Wspólne dzieło w postaci mebli miejskich stanie się elementem krajobrazu Gdyni – będzie można go podziwiać podczas festiwalu na Terminalu Designu. Scenariusz zajęć powstał na podstawie unikalnego programu pierwszej edycji konkursu Design Alive Awards Kids, który odbył się w czerwcu w Concordia Design w Poznaniu. Warsztaty poprowadzi Grupa Projektowa (grupaprojektowa.tumblr.com) w składzie: Natalia Liput, Monika Gościniak i Marta Jagielska. Warsztaty dla dzieci w wieku 10-16 lat oraz konsultacje dla rodziców odbędą się na Terminalu Designu, Gdynia, Plac Kaszubski w dniach: 10 lipca (czwartek) w godz. 18.00-20.00 i 11 lipca (piątek) w godz. 10.00-13.00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie: www.gdyniadesigndays.eu

Drewno na warsztaty z najpiękniejszych lasów Pomorza dostarczy marka Barlinek, producent podłóg drewnianych. W czasie gdyńskich warsztatów rodzice będą mogli także dowiedzieć się więcej o naturze drewna w przestrzeni domowej korzystając z wiedzy fachowców marki Barlinek.

„Kreacje z natury” to ogólnopolski projekt realizowany przez markę Barlinek oraz „Design Alive”. Obejmuje konkurs dla projektantów i architektów wnętrz, warsztaty rzemieślnicze, warsztaty dla dzieci oraz artystyczne performance podczas najważniejszych festiwali i wydarzeń designu. Wszystko po to, by na nowo poznać piękno naturalnego drewna.

Design Alive Awards Kids to dziecięca wersja konkursu Design Alive Awards realizowana przez magazyn „Design Alive” oraz Concordia Design. Jej pierwsza edycja odbyła się w czerwcu br. w Poznaniu, kiedy to na wzór dorosłej edycji tego prestiżowego konkursu branży designu i architektury przyznano tytuły najmłodszym w Polsce Animatorom, Strategom i Kreatorom. Wystawę prezentująca ideę konkursu oraz jej dorosłych i najmłodszych finalistów można oglądać przez cały czas trwania Gdynia Design Days w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Alei Zwycięstwa 96/98.

Partnerami Design Alive Awards są: Barlinek, Kinnarps i Schattdecor. Więcej na: www.kreacjeznatury.pl, www.barlinek.com.plwww.concordiadesign.pl, www.gdyniadesigndays.eu

concordia_designaliveawards_kids_designalive01Wystawę prezentującą laureatów Design Alive Awards Kids będzie można zobaczyć podczas Gdynia Design Days w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Alei Zwycięstwa 96/98. fot. materiały prasowe

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: