W ogrodzie win

Niemiecka rodzinna winnica od lat zajmuje się, jak reszta regionu Moselle Valley, produkcją białego wina. Teraz dodatkowo zaprasza turystów do jednego z 20 domków letniskowych. Do wynajęcia od 70 euro za noc.

Projekt ten to udana kooperacja trójki architektów. Całość prac nadzorował Stein Hemmes-Wirtz, ogrodem zajął się Johannes Cox, natomiast koncepcją Mattheo Thun, założyciel włoskiego studia Matteo Thun & Partners.

W Moselle Valley, regionie położonym na granicy trzech państw: Francji, Niemiec i Luksemburga, od wieków produkuje się jedno z najlepszych białych win. Tę profesję kontynuuje także familia Longen. Wine Heritage Longen Schloder to mała winnica kultywująca sztukę winiarską. Właśnie tam w harmonii z naturą powstało 20 domków o powierzchni 20 m kw. Każdy budyneczek posiada taras, przez który wejdziemy do prywatnego ogrodu. A tych do wyboru kilka – różany, ziołowy czy po prostu sad. Niezależnie od wyboru, właściciele zachęcają do kosztowania owoców i ziół wyrastających wokół.

Restauracja serwująca regionalne potrawy pomieści do 70 osób. Zarówno ona, jak i reszta budynków wykonane zostały z lokalnych materiałów, w tym drewna i skał. Wielkie drzwi prowadzące do minimalistycznych wnętrz otwierają także przestrzeń na wszechobecną naturę.

Do wynajęcia od 70 euro za noc. Więcej na: www.longen-schloeder.de

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Co za miejsce! Poezja wina w czeskim ujęciu studia Formafatal

Poezja wina

Praga | 7 maja 2020

Winiarnia Autentista w Pradze w ujęciu studia Formafatal

Chateau Cheval Blanc: Elegancja winnicy

Elegancja winnicy

Saint-Emilion | 16 listopada 2012

Jedna z najbardziej znanych francuskich winnic trafiła w ręce znanego architekta