Tubądzin Meets Art

Grupa Tubądzin świętuje jubileusz 40-lecia marki. Z tej okazji w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta odbył się uroczysty wieczór ze sztuką i designem.

Na jeden wieczór sale ekspozycyjne jednej z najważniejszych instytucji kulturalnych w Polsce wypełniła niezwykła scenografia, a także najnowsze projekty twórców związanych z marką Tubądzin – Doroty Koziary i Macieja Zienia. Na gości czekało przygotowane z rozmachem przyjęcie prawdziwa, spotkanie upłynęło pod znakiem rozmów o sztuce i designie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dziennikarze, artyści, architekci i influencerzy.

Grupa Tubądzin przez 40-lat swojego istnienia zbudowała silną markę, głęboko zakorzenioną w świadomości konsumentów. Jej znakiem rozpoznawczym są oryginalne wzory, które powstają we współpracy z artystami i projektantami. Płyty wielkoformatowe zachwycają klientów w 80 krajach na całym świecie. Marka stawia na jakość i niepowtarzalny design, jest też pierwszą polską firmą ceramiczną, która zaprosiła do współpracy artystów. Tubądzin jest także organizatorem konkursu dla architektów i projektantów wnętrz „Tubądzin Design Awards”, w którego jury zasiada wielu wybitnych twórców. Od wielu lat jest organizatorem Tubądzin Design Days, współpracuje z Operą Narodową, a w najbliższym czasie ogłosi kolejne kolaboracje z instytucjami kultury.

– Sztuka jest nam bliska. Od lat promujemy artystów i najlepsze praktyki w projektowaniu funkcjonalnych i pięknych wnętrz. Teraz idziemy o krok dalej i oficjalnie ogłaszamy projekt Tubądzin Meets Art. Grupa Tubądzin chce demokratyzować sztukę i zapewniać dostęp do niej. Dlatego będzie mecenasem sztuki. Będziemy wspierać instytucje kultury, realizować wspólne projekty z artystami i poszerzać nasze działania edukacyjne – zapowiada Amadeusz Kowalski, wiceprezes Grupy Tubądzin.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Tubądzin inspiruje się naturą

Nowe wzory znalazły się m.in. w najnowszych kolekcjach Macieja Zienia Holiday i Lounge. Projektant opowiedział gościom o swoich inspiracjach.

– Ibiza to jedno z moich ulubionych miejsc. Wyspa zachwyca szerokimi plażami, błękitem morza i muzyką rozbrzmiewającą niemal we wszystkich jej zakątkach. Uwielbiam ten klimat. W kolekcji Holiday chciałem przenieść go do wnętrz. Wybrałem najpiękniejsze skały, jakie można spotkać na wyspie. W kolekcji nie mogło zabraknąć etnicznych dekorów, które dodają całości lekkości i luzu. – tłumaczy Maciej Zień – Natomiast kolekcja Lounge to hołd dla wielkomiejskich metropolii. Ich monumentalnej architektury i ponadczasowej elegancji. Tu postawiłem na wyraziste, ciemne skały i dekory nawiązujące do stalowych elewacji drapaczy chmur – dodaje.

Dorota Koziara przedstawiła nowości w kolekcji Cielo e Terra. Pastelowa gama kolorystyczna została wzbogacona o zieleń, czerń i super biały. Pojawiły się nowe dekory, które harmonijnie przechodzą z jednego koloru w drugi. Daje to efekt lekkości i harmonii.

– Aby urozmaicić kolekcję, uzupełniłam ją też o dekory inspirowane naturą, gwiazdami i roślinami. Tak powstały wzory geometryczne, które można nanosić na wszystkie kolory kolekcji. – podkreśla Dorota Koziara.

Dzięki doskonałym parametrom technicznym płyty Cielo e Terra mogą być stosowane nie tylko w domach, budynkach użyteczności publicznej, ale także na elewacjach. Projektantce zależało na tym, aby kolekcja była ciepła w odbiorze. Taki właśnie efekt dają powierzchnie głęboko matowe, które udało jej się wypracować  wraz z działem technologii Tubądzin.

Niespodzianką na zakończenie wieczoru było nocne zwiedzanie wystawy rzeźb Adolfa Ryszki oraz koncert Bovskiej.

Grupa Tubądzin

Jeden z najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm.  Wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane za pomocą najnowocześniejszych światowych technologii są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. Marka zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zawsze miałam misję

Zawsze miałam misję

Mediolan | 17 stycznia 2024

Projektantka Dorota Koziara to prawdziwa osobowość polskiego designu

25-lecie Macieja Zienia

25-lecie Macieja Zienia

Warszawa | 19 grudnia 2023

Partnerem jubileuszu i towarzyszącego mu niezwykłego pokazu mody był Tubądzin