Tsar Carpets z nową kolekcją. Niespotykane formy zrodziły pandemiczne obserwacje

Tsar Carpets, światowy lider w branży luksusowych dywanów, zaprezentował swoją najnowszą kolekcję Forma, która jest dostępna wyłącznie w studiach marki w Melbourne, Sydney, Nowym Jorku, Londynie i Szanghaju.

Dzięki oryginalnym, niewykorzystywanym wcześniej przez markę fakturom, kombinacjom kolorów i inspirującym wzorom, kolekcja eksploruje motywy energii i optymizmu. Zaciera przy tym granice wzornictwa użytkowego i sztuki.

– Celem było stworzenie projektów, które będą ucieleśnieniem nowego początku – mówi Teresa Ceberek, kierownik ds. projektowania Tsar Carpets. – Słowo „forma” to żartobliwy ukłon w stronę pomysłowych i podnoszących na duchu kształtów dywanów, a także ich abstrakcyjnych wzorów.

Kolekcja została zaprojektowana w czasie lockdownu, gdy wielu członków zespołu projektowego firmy poświęciło na od dawna odkładane wycieczki po okolicy. Chwile wytchnienia zapewniły również inspirację do eksplorowania naturalnych tekstur i wzorów np. spękanych formacji ziemi i mchu porastającego skały.

Tsar Carpets

– Mieszanie naturalnych odniesień z surrealistycznymi kompozycjami jest bezpośrednim odzwierciedleniem naszego zbiorowego stanu umysłu w momencie powstawania kolekcji – mówi Ceberek.

Oprócz tego, że Forma jest jak dotąd największą  kolekcją dywanów w ofercie Tsar, po raz pierwszy zastosowano wyrafinowane techniki blaknięcia w celu uzyskania nowych gradientów, a także wykorzystano przędzę wstążkową jako materiał do stworzenia rzeźbiarskich kształtów dywanów. Nawiązano również współpracę ze stylistą Natem Turnbullem, który wykreował niepowtarzane formy dywanów.

Każdy dywan z serii Forma jest ręcznie tuftowany z wełny nowozelandzkiej, niebarwionej wełny, Tencelu, przędzy wstążkowej i Lurexu – metalicznej przędzy odbijającej światło. Kolekcja dostępna w 25 wzorach i wariantach kolorystycznych.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Spect/Room

Spect/Room

Mediolan | 27 marca 2020

Niezwykła propozycja na rok 2020 od CC-Tapis

Kolekcja Wasteworld

Wasteworld

Łódź | 2 października 2019

Na przekór branży tekstylnej. Nowa kolekcja Tartarugi

Słynny polski artysta wizualny współtwórcą globalnej kolekcji IKEA

Kolaboracje

warszawa | 8 maja 2019

Słynny polski grafik współtwórcą globalnej kolekcji IKEA.

Dywany dopasowane do naszej… osobowości w oparciu o test psychologiczny

Future Illusions

Warszawa | 15 marca 2019

Dywany dopasowane do naszej osobowości w oparciu o test.