TON – przystań wielbicieli dobrego designu

| TEKST SPONSOROWANY

30 sierpnia 2011 | Rzeczy

TON Polska w Warszawie to obowiązkowy punkt na mapie każdego miłośnika designu. To miejsce przeznaczone dla wszystkich, którym nie jest obojętna forma mebla i szlachetna sztuka wzornictwa przemysłowego. TON zachwyca różnorodnością i perfekcyjnym dopracowaniem detali. W tym tkwi jego główna siła.

150 lat temu fabryka TON zaistniała na światowym rynku wprowadzając kultowe krzesło No. 14. Tak jak półtora wieku wcześniej, TON postanowił zaskoczyć miłośników designu mocnym wejściem, prezentując polskim estetom swoją ofertę w niezwykłej aranżacji.

TON Polska w Warszawie to obowiązkowy punkt na mapie każdego miłośnika designu. To miejsce przeznaczone dla wszystkich, którym nie jest obojętna forma mebla i szlachetna sztuka wzornictwa przemysłowego. TON zachwyca różnorodnością i perfekcyjnym dopracowaniem detali. W tym tkwi jego główna siła.

150 lat temu fabryka TON zaistniała na światowym rynku wprowadzając kultowe krzesło No. 14. Tak jak półtora wieku wcześniej, TON postanowił zaskoczyć miłośników designu mocnym wejściem, prezentując polskim estetom swoją ofertę w niezwykłej aranżacji.

Już można składać zamówienia w pierwszym na polskim rynku showroomie, gdzie na oryginalnie zaaranżowanej powierzchni zaprezentowano ponad 200 modeli krzeseł, foteli i stołów, do aranżacji wnętrz publicznych i domowych.

Chcemy, by nasz salon integrował przedstawicieli biznesu, projektantów i klientów indywidualnych. Zapraszamy do współpracy projektantów wnętrz, architektów, biura projektowe, inwestorów i salony meblowe.

Z okazji wejścia na polski rynek marka TON proponuje swoim klientom specjalne ceny na wybrane produkty z oferty. Serdecznie zapraszamy.

TON Polska

Al. KEN 47 lokal U1
0
02-797 Warszawa

tel. 22 406 20 00
warszawa@ton.eu

www.tonpolska.pl, www.ton.eu

O marce TON
TON to światowa marka produkująca od 150 lat najwyższej jakości, wygodne meble. Nasze kolekcje mebli tworzą uznani projektanci. W projektach uwzględniamy najnowsze trendy we wzornictwie, szczególną dbałość o detal i ergonomię. Przemyślany design zarówno klasyczny jak i nowoczesny z upływem lat nie traci na wartości. Oferujemy produkty do wnętrz prywatnych, restauracji, kawiarni i hoteli oraz ogrodów. Zawsze dbamy, by nasze produkty były trwałe, spełniały oczekiwania i cieszyły swoich użytkowników.

Warto wiedzieć
• TON to najstarszy producent mebli giętych na świecie – niezmiennie od 1861 roku
• krzesło No. 14 – ikona światowego designu
• unikalna technologia gięcia drewna przy użyciu pary i siły ludzkich mięśni jest gwarancją jakości i oryginalnego designu
• ponad 300 modeli krzeseł, foteli, taboretów barowych, wieszaków, ław i stołów pozwalających zaaranżować wnętrza o różnym stylu i przeznaczeniu
• inspirująca kombinacja kolorów i tkanin – ponad 100 do wyboru
• produkty TON oferowane są w ponad 60 krajach
• sukcesy na prestiżowych targach meblowych w Mediolanie, Kolonii, Paryżu, Pradze, Dubaju
• pozytywne oceny światowej rangi ekspertów,
• prestiżowe nagrody w międzynarodowych konkursach wzorniczych między innymi Red Dot design award, inerior innovation award
• międzynarodowy zespół projektantów stale poszukuje nowatorskich rozwiązań wzorniczych i technologicznych.

Zobacz więcej. Wejdź na www.tonpolska.pl

Historia
Stolarz, wynalazca i projektant mebli Michael Thonet (1796-1871), pochodzący z Boppart w pobliżu Koblencji (Niemcy), zbierał doświadczenia w rodzinnych stronach, później w Wiedniu, a następnie osiedlił się na Morawach. W roku 1849 założył firmę pod nazwą GEBRUDER THONET (Bracia Thonet), a następnie zbudował zakłady produkujące meble gięte w Korycanach (1856) i w Bystrice pod Hostynem (1861) oraz mieście Vsetin. Fabryka w Bystrice pod Hostynem była największą wśród fabryk THONETA, była jednocześnie miejscem zamieszkania Michaela oraz – co najważniejsze – centrum projektowania i eksportu produktów na rynki światowe. Jeden z pierwszych projektów – krzesło nr 14 – jest produkowane w naszej fabryce od 1862 roku – już 149 lat.

Nieustanny i szybki rozwój firmy GEBRUDER THONET, doprowadził w 1923 roku do przekształcenia w spółkę akcyjną THONET- MUNDUS, współwłaścicielem został austriacki koncern fabryk meblowych MUNDUS. Po II wojnie światowej, w 1946 roku, nastąpiła nacjonalizacja czeskiej części koncernu, firma powróciła do nazwy THONET. W roku 1953 firma została ostatecznie przemianowana na TON (skrót od „fabryki mebli giętych” w języku czeskim) z siedzibą w Bystrice pod Hostynem. Firma produkuje nieprzerwanie, w tym samym miejscu od 150 lat. Wówczas i dzisiaj, TON był i jest jednym z głównych producentów wysokiej jakości, drewnianych mebli giętych w Europie. Niezależnie od tego faktu, rozwija produkcję najwyższej jakości krzeseł stolarskich, projektowanych przez uzdolnionych projektantów z wielu krajów Europy.

Technologia
Technika gięcia drewna w kąpieli parowej, jest stosowana w Bystrice pod Hostynem od 150 lat. Meble z drewna bukowego poddawane są obróbce termicznej parą wodną – drewno staje się plastyczne – a następnie wyginane. Ręcznie wyginane oparcia, nogi i inne elementy – nie tylko najsławniejszych krzeseł No 14 i No 18 – umieszczane są następnie w metalowych formach, które zachowują ich pożądany kształt oraz zapobiegają pękaniu drewna. Po wysuszeniu i sezonowaniu, pięknie ukształtowane elementy z naturalnego drewna nadają się do dalszej obróbki. Technologia gięcia przy użyciu pary wodnej jest również używana do formowania siedzisk, jednak ten proces jest już w dużym stopniu zautomatyzowany.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: