To nie walet, lecz as!

Czasy waletowania na dziko po akademikach dawno już minęły. Teraz studenci chcą mieszkać w apartamentach studenckich, które bardziej przypominają przynajmniej 3- lub nawet 4-gwiazdkowe hotele. Tak wygląda właśnie Milestone Wrocław Fabryczna autorstwa Kuryłowicz & Associates.

Jedno jest pewne, akademiki wracają do łask. Coraz większe trudności na rynku nieruchomości windują ceny wynajmów mieszkań w największych polskich metropoliach do poziomów dotąd jeszcze nierejestrowanych. Tymczasem młodzi ludzie wcale nie potrzebują kilku pokoi. Wystarczy jeden – byle własny, wcale nie taki ciasny, ale za to komfortowy. Takie właśnie apartamenty studenckie oferuje Milestone Wrocław Fabryczna projektu autorstwa Kuryłowicz & Associates.

Projekt ten łączy wysoką jakość architektury z innowacyjnym designem. W estetyce budynku, jego detalu odnajdziemy inspiracje związane z historią wrocławskiego kolejnictwa, która przenika również do wnętrza, oferując intymne jak i integracyjne przestrzenie.

Milestone Wrocław Fabryczna dla nauki i wypoczynku

Projekt koncentruje się na dostarczeniu wysokiej jakości architektury i przemyślanego designu. Ma bowiem służyć nie tylko realizowaniu funkcji mieszkaniowej, ale i realizować potrzebę kontaktu z czymś ładnym i przemyślanym.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Architekci Kuryłowicz & Associates, inspiracji dla projektu nie szukali daleko. Była nią tradycja związana z lokalizacją dawnej fabryki wagonów Linke – Hofmann – Werke. Przemysłowa przeszłość stała się fundamentem dla całego projektu.

– Chcieliśmy by projekt harmonijne łączył nowoczesność z historycznym tłem. Celem projektu było stworzenie miejsca, które nie tylko sprosta współczesnym potrzebom studentów, ale także utka historyczne nici, łącząc przeszłość z teraźniejszością – mówi Piotr Marciniak, partner i lider projektu w Kuryłowicz & Associates.
 

Intymne mikroprzestrzenie, takie jak kuchnie i salony, zostały celowo dostosowane do małej liczby mieszkańców, tworząc w ten sposób kameralną atmosferę. Natomiast makroprzestrzenie zostały tak zaprojektowane, aby sprzyjały integracji studentów, łącząc funkcjonalność z wyrafinowanym designem.
 
– W projekcie zaplanowaliśmy wiele udogodnień, takich jak supermarket, siłownia, pokój muzyczny czy też przestrzeń do wspólnej nauki. Te elementy mają na celu zapewnienie studentom nie tylko wygodnego miejsca do życia, ale także możliwości rozwijania swoich zainteresowań i czerpania z różnorodnych doświadczeń – zwraca uwagę Patryk Królikowski z Kuryłowicz & Associates.
 
Projekt wnętrz pracownia Kuryłowicz & Associates wykonała we współpracy z Małgorzatą Tomaszewską oraz Anitą Leydo.
 
Milestone Wrocław Fabryczna to aż 373 pokoje i 512 łóżek. Gmach mieści także parking podziemny mieszczący 57 samochodów.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Doceniajmy wartość tworzenia

Wartość tworzenia

Warszawa | 24 maja 2015

„Kopia czy inspiracja? Spór o autentyczność projektowania”.

Architektoniczna reprezentacja Polski [zdjęcia]

Polskie perły

Barcelona | 11 lutego 2015

Polska architektura nominowana do nagrody Miesa van der Rohe.