Fundacja Kuryłowicza zaprasza na wykład Nathalie de Vries

26 marca w Warszawie odbędzie się otwarty wykład Nathalie de Vries, znanej na całym świecie architektki, współzałożycielki jednej z najbardziej cenionych pracowni architektonicznych, MVDRV. Wydarzenie organizowane przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza, odbędzie się w ramach corocznych spotkań upamiętniających rocznicę urodzin jej patrona.

Wykład Nathalie de Vries to rzadka szansa na spotkanie z mistrzynią architektury światowego formatu. Jej holenderska pracownia MVDRV słynie z innowacyjnych, inspirowanych modernizmem projektów, które wpisują się w nurt nowoczesnej urbanistyki i architektury miast. Prace MVDRV redefiniują przestrzeń publiczną, nadając jej nowy wymiar.

Wystąpienie dedykowane jest młodym i odważnym architektom poszukującym inspiracji oraz branży kreatywnej – grafikom, ilustratorom, projektantom i dizajnerom. Spotkanie odbędzie się w warszawskim budynku Wola Center, zaprojektowanym przez pracownię Kuryłowicz & Associates. Wstęp na wykład jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. Rejestrować można się na stronie: www.fundacja-sk.evenea.pl

Wykład odbędzie się w ramach cyklu corocznych spotkań organizowanych w rocznicę urodzin prof. Stefana Kuryłowicza, polskiego architekta i urbanisty, tragicznie zmarłego w 2011 roku. Patron fundacji uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych twórców w historii polskiej architektury, którego praca w szczególny sposób bliska jest mieszkańcom Warszawy. Zrealizowane według jego projektu pojedyncze budynki oraz całe ich zespoły na trwałe wpisały się w urbanistyczny charakter postsocjalistycznej stolicy.

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza od ponad trzech lat, przez organizację konkursów i stypendiów, aktywnie wspiera rozwój młodych architektów. Jej misją jest promocja i odważnych i odpowiedzialnych projektantów, którzy tworzą zgodnie ze społeczną i kulturotwórczą rolą zawodu.

Więcej na: www.fundacja-sk.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

To nie walet, lecz as!

To nie walet, lecz as!

Wrocław | 15 stycznia 2024

Dom studencki autorstwa Kuryłowicz & Associates. Odwiedzamy Wrocław Fabryczną