The Coal Office. Nowy dom Toma Dixona

The Coal Office, nowa kwatera główna słynnego brytyjskiego projektanta Toma Dixona przy Kings Cross w Londynie robi wrażenie.

Postindustrialna przestrzeń w kwartale Coal Drops Yard, ma się stać „platformą interdyscyplinarnej innowacji”. Funkcjonowała będzie jako studio koncertowe, sklep, warsztat i biuro pod jednym dachem. Powstaje tu również restauracja z tarasem na dachu. – Konieczne było dla nas nie tylko znalezienie nowego biura czy sklepu. Istotne było znalezienie nowego domu – opowiada projektant Tom Dixon. – Londyn to nie tylko kolejne miasto. To tam wszystko się zaczęło. Wykorzystamy te 17 500 stóp kwadratowych w tej niesamowitej lokalizacji jako platformę do kształtowania naszych najnowszych pomysłów dotyczących projektowania wnętrz, innowacyjnych produktów i eksperymentów w zakresie żywności, funkcjonalności i przyszłego życia.

Tom Dixon, poza Londynem, działa również w Nowym Jorku, Hongkongu, Londynie, Los Angeles i Tokio. W ofercie jego marki jest 600 produktów. Więcej na: www.tomdixon.net

no images were found

Powiązane artykuły:

Plejada gwiazd designu światowego formatu w 2018 roku Polsce

Gwiazdozbiór

Warszawa | 4 marca 2018

Plejada gwiazd designu światowego formatu w 2018 roku Polsce.

Kuchnia jak kra [zdjęcia]

Kuchnia jak kra

Toronto | 8 lutego 2016

Tom Dixon zabrał się za projektowanie kuchni.