Tetmajera 83 – gorący adres na mapie Krakowa

30 listopada w Krakowie otwarto Galerię Wnętrz Tetmajera 83. To miejsce skupiające wyselekcjonowane marki z dziedziny wystroju wnętrz. Mają tu swoje ekspozycje firmy o międzynarodowej renomie, będące również wizytówką współczesnego rzemiosła. Najlepszy design łączy się tu z wysoką jakością wykonania, a tradycyjne rzemiosło spotyka z najnowszą technologią. Starannie zakomponowana przestrzeń i pełna elegancji ekspozycja to idealne miejsce dla wymagających.

Autorem projektu jest znany krakowski architekt, prof. Romuald Loegler. Myślą przewodnią było znalezienie optymalnego rozwiązania funkcjonalno-przestrzennego, które w najbardziej trafny sposób wykorzystywałoby zastaną przestrzeń. Tetmajera 83 to sześć nowoczesnych budynków o uproszczonych, modelowych bryłach i zredukowanym detalu, zachowujące tradycyjną formę dachu, będących mistrzowskim przypomnieniem pejzażu wsi polskiej.

Znajdujące się tutaj salony ekspozycyjne firmowane są przez renomowane, silne, wiarygodne marki, prezentujące wysokiej klasy meble i akcesoria. To także miejsce dedykowane designowi, spotkaniom, szkoleniom, warsztatom i wystawom artystycznym. Można zobaczyć tu przykłady dobrego wzornictwa przemysłowego, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania mebli. Organizowane tutaj ekspozycje powstają we współpracy z uczelniami kształcącymi projektantów.

W galerii istnieje również wielofunkcyjna, multimedialna przestrzeń ułatwiająca pracę architektom i projektantom wnętrz, służąca również prezentowaniu najnowszych rozwiązań wzorniczych i technologicznych. Jest też miejsce relaksu. Na odwiedzających czeka patio idealne do wypoczynku na wolnym powietrzu, w otoczeniu zieleni Tenczyńskiego Parku krajobrazowego.

To nowe miejsce na mapie wyposażenia wnętrz w Krakowie, poświęcone designowi i sztuce dekoracji. Obiekt o nietuzinkowym charakterze, łączący w swoim kształcie i funkcji sferę handlową, ekspozycyjną, edukacyjną z wystawami i warsztatami, będącym równocześnie przestrzenią idealną dla wydarzeń naukowych czy artystyczno-kulturalnych.

Więcej na: www.tetmajera83.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: