Targi Światło 2022. Włącz myślenie o świetle

Warszawa | Tekst promocyjny

24 listopada 2021 | Polecane | Wydarzenia |

Porządkuje przestrzeń domu i podkreśla panujący w nim klimat. Zapewnia odpowiednie warunki do pracy i stymuluje do odpoczynku. Właściwie dobrane, może podkreślać architekturę wnętrza, użyte w nim kolory i faktury. Światło, bo o nim mowa, ma często decydujący wpływ na efekt końcowy aranżacji i na to, jak będziemy się czuć w swoim domu. Dlatego sztuką jest jego odpowiedni dobór. O roli światła i jego praktycznym zastosowaniu nie tylko w domu, ale i w architekturze miast, a także o najnowszych technologiach będziemy rozmawiać w dniach 26-28 stycznia 2022, podczas 29. Międzynarodowych Targów Światło.

Już w styczniu Warszawa zmieni się w centrum wydarzeń skupiających branżę oświetleniową z całego świata, a to za sprawą organizowanych 26-28 stycznia 2022 roku w warszawskim Centrum EXPO XXI, Targów Światło. To znakomita okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z najnowszą ofertą kilkuset polskich i zagranicznych firm, zobaczyć premierowe produkty, innowacyjne rozwiązania i technologie oświetleniowe, których nadrzędną rolą jest poprawa komfortu życia, dbałość o środowisko, funkcjonalność i użyteczność.

– Targi Światło, które organizujemy nieprzerwanie od ponad 29 lat, to z jednej strony wydarzenie o charakterze wystawienniczym, na którym znajdziemy innowacyjne, energooszczędne i jakościowo dobre produkty, będące nierzadko efektem współpracy producent – projektant. Z drugiej strony, targi to kompleksowy program szkoleń, warsztatów i paneli dyskusyjnych skierowanych do architektów i projektantów wnętrz oraz specjalistów branży elektrycznej. Nasze targi mają charakter branżowy, ale nie zabraknie również elementów dedykowanych osobom spoza środowiska, planujących urządzanie swojego domu, mieszkania lub po prostu zainteresowanych tematem oświetlenia. Naszym celem jest także wspieranie młodych projektantów, architektów i artystów i to właśnie dla nich organizujemy konkursy oraz specjalną przestrzeń, w której swoje pomysły na oświetlenie i nie tylko pokażą studenci wzornictwa warszawskiej ASP – mówi Kamilla Walicka, organizatorka międzynarodowych Targów Światło.

Targi Światło

Targi Światło dla architektów i projektantów

Podczas wydarzenia nie zabraknie rozmów o świadomym projektowaniu. Projektowaniu, które jest wynikiem realnych potrzeb, a nie sztuką dla sztuki czy chwilową modą. Architekci: Justyna Smolec, Grzegorz Goworek, Katarzyna Kowal, Anna Koszela i Agnieszka Buczkowska-Korlińska będą dyskutować nad tym, w jaki sposób oświetlić sztukę, czym jest a czym nie jest smart home, jak dobrze przygotować dokumentację schematu elektrycznego do projektu wnętrz oraz jak wykorzystać nowinki technologiczne w oświetleniu tak, by się w nich nie zatracić. Architekci wezmą także udział w warsztatach i wykładach BIM, który jest już standardem pracy wielu podmiotów na rynku.

Targi Światło

Design, technologia, tradycja Made in Italy

Veneto to jeden z najbogatszych i najbardziej znanych regionów we Włoszech z zapierającą dech stolicą – Wenecją. Veneto, to po Lombardii, drugi co do wielkości we Włoszech obszar skupiający producentów oświetlenia. Na Targach Światło będziemy mogli doświadczyć tego niezwykłego włoskiego designu, technologii i tradycji. Wszystko za sprawą klastra Luce in Veneto – organizacji, która od ponad 10 lat wspiera branżę oświetleniową w regionie i to właśnie Targi Światło w Warszawie stały się miejscem, w którym swoje produkty i rozwiązania chcą pokazać takie firmy jak czy Vetrart, Ferroluce i Siru.

Targi Światło

Świetlana przyszłość dla młodych

W ramach Targów Światło organizowane są również konkursy skierowane do młodych twórców. „Lampa w geometrycznej odsłonie” – to konkurs na projekt oprawy oświetleniowej, skierowany do młodych architektów i projektantów, a także studentów i absolwentów kierunków związanych ze wzornictwem, architekturą, designem i sztuką. Tematem drugiego konkursu jest „Loft – wczoraj i dziś”, a zadaniem konkursowym jest opracowanie projektu loftu z zaproponowaniem funkcjonalnych rozwiązań aranżacyjnych o innowacyjnym charakterze, z uwzględnieniem aktualnych trendów i w zgodzie z zasadami sztuki architektonicznej. Projekty do obu konkursów można przesyłać do 22 grudnia 2021 roku.

Targi Światło
26-28 stycznia 2022
ul. Prądzyńskiego 12/14 EXPO XXI, Warszawa

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Światło w roli głównej!

Targi Światło 2022

Warszawa | 11 stycznia 2022

Największe w tej części Europy targi oświetleniowe wracają do stolicy!

Wnętrze Otwarte by Justyna Smolec

Wnętrze Otwarte

Warszawa | 7 listopada 2017

Wyjątkowe miejsce na Targach Światło (EXPO XXI, 31 stycznia-2 luty 2018).