Światło w roli głównej!

Warszawa | Tekst promocyjny

11 stycznia 2022 | Polecane | Wydarzenia |

 Już 26 stycznia, po dwóch latach przerwy, Warszawa znowu rozbłyśnie tysiącem barw! A wszystko w związku z powrotem do stolicy Międzynarodowych Targów Światło, które od 30 lat są największym i najważniejszym spotkaniem branży oświetleniowej w tej części Europy. Wydarzenie potrwa 3 dni i jest to znakomita okazja, by w jednym miejscu, Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI, zapoznać się z najnowszą ofertą kilkuset polskich i zagranicznych firm; zobaczyć premierowe produkty, innowacyjne rozwiązania i technologie oświetleniowe, których nadrzędną rolą jest poprawa komfortu życia, dbałość o środowisko, funkcjonalność i użyteczność. Targi Światło to wydarzenie B2B, spotkanie profesjonalistów, podczas którego uczestnicy, dowiadują się o nowych, energooszczędnych, ekologicznych i zaawansowanych technologicznie systemach i oprawach oświetleniowych oraz źródłach światła. Wystawcami Targów Światło są czołowi, polscy producenci i dystrybutorzy sprzętu oświetleniowego, a także firmy oświetleniowe z Ukrainy, Turcji, Indii i krajów UE, w tym najliczniejsza grupa – producenci z Włoch. https://www.designalive.pl/targi-swiatlo-2022-wlacz-myslenie-o-swietle/

Design, technologia, tradycja Made in Italy na Targach Światło

Lombardia i Veneto to najbogatsze włoskie regiony i jednocześnie obszary, na których najliczniej skupione są firmy produkujące oświetlenie. Na Targach Światło będziemy mogli doświadczyć tego niezwykłego włoskiego designu, technologii i tradycji. Wszystko za sprawą  klastra Luce in Veneto – organizacji, która od ponad 10 lat wspiera branżę oświetleniową w regionie i to właśnie Targi Światło w Warszawie stały się miejscem, w którym swoje produkty i rozwiązania chcą pokazać takie firmy jak  czy Vetrart, Ferroluce i Siru. Vetrart to fabryka szkła założona w 1990 roku przez Daniele Bagnara i Alessandrę Schiano. Właściciele to prawdziwi artyści, którzy wykorzystują absolutnie unikalny proces produkcyjny, zgodny z tradycją najlepszych weneckich mistrzów szkła, co powoduje, że oświetlenie Vertart jest jednym z najlepszych przykładów ekskluzywności Made in Italy. Kreacja, ręczne wykonywanie każdego elementu i niepowtarzalny design – to sposób na szkło doskonałe, które wykonuje się właśnie w Vetrart. Ferroluce to kolejna firma z regionu Veneto, która deklaruje ogromne przywiązanie do włoskiej tradycji rzemieślniczej i artystycznej.  Specjalizują się w produkcji lamp, które wykonują z niezwykłą atencją w doborze materiałów, z szacunkiem do prostoty oraz  z miłości do wartości antycznych. Czują, że to uczucie minionych czasów wciąż należy do nich i pragną je utrwalić w lampach, odtwarzając niepowtarzalny klimat, styl i elegancję w każdym domu, restauracji i hotelu. Siru – firma, która na nowo odkrywa produkcję lamp legendarnych mistrzów z wysp Murano – wysp usytuowanych niedaleko Wenecji, które najbardziej na świecie znane są z produkcji szkła.   Łączą nowoczesne i klasyczne style podczas projektowania nowych lamp, a także pięknych weneckich latarni. Siru elegancko projektuje linie i efekty światła, nie zaniedbując dobrego wykorzystania technologii. Tworzą projekty na zamówienie dla klientów, a także lampy dla hoteli i sklepów, zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz.

Świadomy projektant – wykłady i panele dyskusyjne

Targi Światło, oprócz ekspozycji znakomitych produktów, to także platforma wymiany myśli i wiedzy pomiędzy profesjonalistami. Zwiedzający targi będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat oświetlenia, smart-home, nowoczesnych technologii, biorąc udział w cyklu wykładów i paneli dyskusyjnych „Świadomy Projektant”. Autorką i pomysłodawczynią cyklu jest architekt Justyna Smolec. Już pierwszego dnia targów, 26.01 o godz. 12:00 architekt Katarzyna Kraszewska rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące tego jak poprawnie przygotować schemat elektryczny do projektu wnętrza. Zaraz po jej wykładzie architekt Katarzyna Kowal, adiunkt na wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, poprowadzi dyskusję na temat „Inteligentny Dom – zbędny luksus czy niezbędne udogodnienia”. Drugi dzień targowy, 27.01 – czwartek,  poświęcimy sztuce. Zapraszamy na godz. 13:00 na wykład Magdaleny Willmann – dyrektor artystycznej magazynu Elle Decoration, współzałożycielki startupu poświęconego sztuce współczesnej, pasjonatki młodego polskiego malarstwa – zatytułowany „Oświetlenie sztuki we wnętrzu”. Dyskusję dotyczącą roli światła w architekturze i sztuce po wykładzie poprowadzi Grzegorz Goworek współzałożyciel Studio Organic. W dyskusjach udział wezmą: architekt Justyna Smolec; architekt Anna Chodorowska – NAAP Architekci; architekt Agnieszka Buczkowska-Korlinska – Inter-Arch; architekt Katarzyna Kraszewska; Magdalena Willmann – ELLE Decoration; Marian Kopecki – HSK Ledy; Przemysław Skorupa – Helvar; architekt wnętrz Grzegorz Goworek – Studio Organic; Iwona Ławecka – Marczewska – Designdoc.pl oraz architekt Katarzyna Kowal – Politechnika Białostocka.

Wykłady i panele dyskusyjne „Świadomy projektant” będą także relacjonowane live na Youtubie.

Bezpieczne Targi Światło 2022

Organizatorzy Targów Światło oświadczają, iż w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników wydarzenia, zapewniają warunki zgodne z aktualnymi wytycznymi. Zasady, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort w odpowiednio przygotowanych przestrzeniach dostępne są na stronie www.lightfair.pl Włącz myślenie o świetle! Spotkajmy się na Targach Światło!

Targi Światło 2022 26-28 stycznia ul. Prądzyńskiego 12/14 EXPO XXI, Warszawa

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wnętrze Otwarte by Justyna Smolec

Wnętrze Otwarte

Warszawa | 7 listopada 2017

Wyjątkowe miejsce na Targach Światło (EXPO XXI, 31 stycznia-2 luty 2018).