Taras z widokiem

W hiszpańskiej prowincji Alicante, u stóp zamku Guadalest ukrytego w górach Sierra de Aitana, znajduje się restauracja Mora, którą zaprojektowało studio La Mamba.

Jej wnętrze to współczesna interpretacja stylu śródziemnomorskiego, inspirowanego lokalnym krajobrazem, surową przyrodą, klimatem i hiszpańskim temperamentem.

Projekt zakładał zmianę starego dachu w taras widokowy, z którego rozciąga się olśniewająca perspektywa zamku Guadalest. Od samego wejścia goście mogą poczuć się tu jak w domu. Przechodząc przez patio, będące tradycyjnym elementem śródziemnomorskich domów, mogą przysiąść na chwilę na świeżym powietrzu i rozkoszować się widokiem gór Sierra de Aitana, po czym przejść do strefy restauracyjnej.

Wszystko tu tchnie prostotą. Lniane obrusy, subtelna zastawa i meble litego drewna, wikliny oraz ratanu zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby lokalu. Doskonale kontrastują z czystą bielą ścian i pieców. Wszystkie detale wnętrza utrzymane są w  spokojnej, surowej, świeżej i ciepłej palecie barw, która przechodzi od bieli przez kolory ziemi do soczystej zieleni, współgrając z otaczającą restaurację naturą.

Więcej na: www.restaurantemora.com

 

Powiązane artykuły: