Tam, gdzie swobodnie płyną myśli

Mieszkanie w Lyonie kryjące się pod nazwą Apartment XVII stworzono z myślą o wyciszeniu i refleksji. Zaprojektowane zostało dla młodego naukowca poszukującego przestrzeni współgrającej z jego stylem i filozofią bycia.

Zadanie, przed którym stanęli projektanci ze Studio Razavi nie było jednak łatwe. Mieszczące się w zabytkowej dzielnicy Vieux Lyon, znanej z renesansowej architektury, mieszkanie po ponad 60 latach zaniedbań poprzednich właścicieli właściwie popadło w ruinę.

W liniowej strukturze wnętrza wyróżniają się zachowane oryginalne, odrestaurowane elementy takie jak solidne dębowe belki tworzące sklepienie i dwa imponujące kominki. Surowy charakter wnętrza uzyskano dzięki naniesieniu na ściany betonu dekoracyjnego, natomiast pastelowe barwy, którymi pokryto inspirowane modernizmem geometryczne wnęki i wykusze, nadały mieszkaniu energię i młodzieżowego ducha.

Mając na uwadze upodobania Inwestora, niemal całkowicie zrezygnowano z elementów dekoracyjnych, aby zmaksymalizować przestrzeń do swobodnego krążenia myśli.

Więcej na: www.studiorazavi.com

no images were found