Tam, gdzie swobodnie płyną myśli

Mieszkanie w Lyonie kryjące się pod nazwą Apartment XVII projektanci ze Studio Razavi stworzyli z myślą o wyciszeniu i refleksji. Zaprojektowano je dla młodego naukowca poszukującego przestrzeni współgrającej z jego stylem i filozofią bycia.

Zadanie, przed którym stanęli nie było jednak łatwe. Mieszczące się w zabytkowej dzielnicy Vieux Lyon, znanej z renesansowej architektury, mieszkanie po ponad 60 latach zaniedbań poprzednich właścicieli właściwie popadło w ruinę.

W liniowej strukturze wnętrza wyróżniają się zachowane oryginalne, odrestaurowane elementy. Są to na przykład solidne dębowe belki tworzące sklepienie i dwa imponujące kominki. Surowy charakter wnętrza uzyskano dzięki naniesieniu na ściany betonu dekoracyjnego. Pastelowe barwy, którymi pokryto inspirowane modernizmem geometryczne wnęki i wykusze, nadały mieszkaniu energię i młodzieżowego ducha.

Mając na uwadze upodobania Inwestora, Studio Razavi niemal całkowicie zrezygnowało z elementów dekoracyjnych, aby zmaksymalizować przestrzeń do swobodnego krążenia myśli.

Więcej na: www.studiorazavi.com

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Idealne dopasowanie

Idealne dopasowanie

Florencja | 8 sierpnia 2022

Mieszkanie i biuro na 42 metrach. Tak mieszka i pracuje architektka